روز مجلس
1389/11/25 11:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

همکاری ایران و ترکیه نقش مهمی در ثبات منطقه دارد

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران و ترکیه دو کشور تاثیرگذار در منطقه خاورمیانه هستند و همکاری آنان نقش مهمی در ایجاد ثبات این منطقه مهم راهبردی دارد.

کاظم جلالی در گفت و گو با ایرنا سفر ' عبدالله گل' رییس جمهوری ترکیه به تهران را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: گسترش همکاری با همسایگان اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس، کشور ترکیه را یکی از همسایگان قدرتمند ایران برشمرد که دارای روابط خوبی با تهران است.

جلالی تصریح کرد: ایران و ترکیه دو کشور بزرگ، قدرتمند و تاثیرگذار منطقه هستند و هماهنگی و همکاری دو کشور می‌تواند نقش مهمی در ثبات منطقه ایفا کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با توجه به روابط گسترده اقتصادی و سیاسی دو کشور ضروری است تهران - آنکارا رایزنی‌هایی را در مسایل مختلف منطقه ای داشته باشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری تحولات اخیر در خاورمیانه و شمال آفریقا و تاثیر این تحولات بر منطقه، اظهار داشت: ضروری است ایران در زمینه این تحولات همکاری منطقه‌ای جدی با ترکیه و برخی کشورهای دیگر منطقه داشته باشد.

جلالی با بیان این که صهیونیست‌ها از گسترش روابط تهران و آنکارا نگران هستند، گفت: امروز رژیم صهیونیستی در اوج ضعف خود در منطقه خاورمیانه قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مصر دروازه آزادی قدس و سرزمین‌های اشغالی است که با همت مسلمانان بویژه مردم مصر بزودی قدس شریف آزاد می شود.

جلالی، جمهوری اسلامی ایران را کانون حرکت‌های ضدصهیونیستی در سه دهه گذشته در منطقه دانست و گفت: امروز کشورهای دیگری مانند ترکیه و عمده ملل منطقه به شعار امام خمینی (ره) مبنی بر 'صهیونیسم زدایی از منطقه ' پیوسته‌اند.

وی همچنین تاکید کرد که همکاری ترکیه و ایران می‌تواند نقش بسزایی در مقابله با جریان صهیونیستم در منطقه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet