شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/25 11:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امیدوار رضایی:

درمان مشکلات فعلی در ادغام آموزش عالی با وزارت بهداشت نیست

**عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه باید از تجارب مثبت وزارت بهداشت در زمینه کاربردی کردن آموزش‌ها استفاده بهینه شود، ادغام وزارتخانه‌های علوم و بهداشت را نیازمند کارشناسی بیشتر دانست و گفت: درمان مشکلات فعلی در " ادغام آموزش عالی با وزارت بهداشت " نیست.

به گزارش فارس، پس از اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روند بررسی جزئیات برنامه پنجم، دولت را موظف کردند که تا پایان سال دوم برنامه تعداد وزارتخانه‌ها را از طریق ادغام، از 21 به 17 وزارتخانه کاهش دهد، گمانه‌زنی‌ها در رابطه با وزارتخانه‌هایی که باید ادغام شوند، آغاز شد.

در همان ابتدا، موضوع ادغام وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم مطرح شد که حاجی‌بابایی وزیر آمورش و پرورش بلافاصله با این مسئله مخالفت کرد اما با گذشت زمان باز هم موضوع ادغام، این بار در مورد وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و درمان جدی‌تر شد، موضوعی که برخی نمایندگان مجلس موافقت خود را با آن اعلام و انجامش را نیازمند کارشناسی بیشتر دانسته‌اند.

در همین زمینه، امیدوار رضایی نماینده مردم مسجد سلیمان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به موضوع ادغام وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و درمان، ادغام این دو وزارتخانه را کار بسیار مشکل و با عوارضی دانست و گفت: پس از سال‌ها تطبیق وضعیت بهداشت و همراه بودن آموزش با اقدامات درمانی و خدمات رسانی به مردم، نباید در مورد ادغام این دو وزارتخانه عجولانه تصمیم گرفت.

وی افزود: ادغام وزارتخانه‌های آموزش عالی و بهداشت و درمان نیازمند بررسی دقیق‌تری است البته راهکار ادغام این دو وزارتخانه در آن است که ببینیم از انجام این ادغام پیگیر چه چیزی هستیم، آیا فقط قرار است که دو وزارتخانه در یکدیگر ادغام شوند و یا اهداف دیگری هم در میان است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: باید با تشکیل گروه‌های کارشناسی در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و حضور نمایندگانی از دانشگاه‌ها و حتی صاحب نظران خارجی، موضوع بررسی شود.

رضایی، بررسی ادغام وزارت آموزش عالی با بهداشت و درمان را نیازمند صرف حداقل 6 ماه زمان دانست و اظهار داشت: باید پس از بررسی‌ها مشخص شود که آیا اصولاً صلاح کار در ادغام این 2 وزارتخانه است یا نه؟

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مسئولان در مورد آموزش‌ این است که آموزش‌های ارائه شده با محیط کاری همراه شده و کاربردی باشد، در همین راستا وزارت بهداشت هم‌اکنون با ادغام آموزش و درمان این کار را انجام داده و سعی دارد که آموزش‌ها را کاربردی کند، چنین اقداماتی مثبت است.

نماینده مردم مسجد سلیمان در ادامه تأکید کرد: به نظر می‌رسد که وزارت علوم نیز باید رشته‌های تخصصی خود را با صنعت و سایر رشته‌ها در محیط عمل بیشتر نزدیک کند به طور مثال صنایع و کارخانجات هم باید با آموزشی که در دانشگاه‌ها داده می‌شود، همراه شود.

"باید از تجارب مثبت وزارت بهداشت در زمینه کاربردی کردن آموزش‌ها استفاده بهینه شود " هم نکته دیگری بود که رضایی به آن اشاره کرد و گفت: البته اشکالاتی در سیستم فعلی بهداشت و درمان کشور وجود دارد، اما فکر نمی‌کنم درمان مشکلات فعلی، ادغام آموزش عالی با وزارت بهداشت باشد، اما در کل، موضوع ادغام این دو وزارتخانه را نیازمند کارشناسی بیشتر می‌دانم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet