شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/11/25 11:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با اظهار تاسف از ورود موادمخدرهای جدید به کشور

تجری: اطلاع‌رسانی صریح به خانواده‌ها در بازدارندگی و عدم ابتلای جوانان بسیار موثر است

**عضو هیات رییسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اظهار تاسف از ورود موادمخدر صنعتی جدید چینی به کشور خاطرنشان کرد: باید با اطلاع‌رسانی صریح به خانواده‌ها و تجهیز دستگاه‌های مبارزه با مواد مخدر به فناوری‌های نوین شرایط را برای شناسایی به موقع و برخورد با این مواد مخدر جدید فراهم کنیم.

فرهاد تجری در گفت‌وگو با ایسنا، علت ورود مواد مخدر صنعتی جدید به کشور را تغییر رویکرد تولید و استفاده از مواد مخدر از سنتی به صنعتی دانست و تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌هایی که در عرصه‌های علم و تکنولوژی بوجود آمده رویکرد تولید و استفاده از مواد مخدر از حالت سنتی به صنعتی و پیشرفته تبدیل شده است.

نماینده مردم قصرشیرین در خانه ملت ادامه داد: در گذشته در بحث انسداد مرزها شاید در قالب کاروان‌هایی با شتر مواد مخدر سنتی از مرزهای شرقی وارد کشور می‌شد که برخورد با آنها امکان‌پذیر بود، اما متاسفانه با توجه به تنوعی که امروز در این حوزه ایجاد شده پیچیدگی‌هایی بوجود آمده که تا حدودی محدودیت‌ها و معذوریت‌هایی برای ماموران و دستگاه‌های کاشف و برخورد کننده با مواد مخدر ایجاد شده است.

وی افزود: مواد مخدر صنعتی جدید و یا میزان دوز تقطیر مواد تولیدی که آیا می‌تواند از مصادیق مخدر باشد یا خیر موضوعات جدیدی است که مسیر و برنامه‌ مبارزه با مواد مخدر را با چالش و مشکل مواجه می‌کند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر این‌که ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، وزارت بهداشت و دستگاه‌های نظیر این‌ها برای برخورد با این پدیده زشت و خانمان‌برانداز در تلاش‌اند، خاطرنشان کرد: اما سودآوری این نوع جرایم و تنوعی که در این حوزه‌ها وجود دارد برنامه و سیاست و مشی برخورد با این معضل را با مشکل مواجه می‌کند و قطعا در این مسیر تا مواد مخدر جدیدی که وارد کشور می‌شوند شناسایی، معرفی و برخورد شود زمان زیادی صرف می‌شود.

تجری در ادامه مردم را مهم‌ترین و بالاترین وسیله برای برخورد با مواد مخدر جدید دانست و تاکید کرد: در این حوزه فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به مردم می‌تواند در بازدارندگی و عدم ابتلای جوانان به این نوع مواد مخدر بسیار موثر باشد، دستگاه‌های نظارتی هم باید به تجهیزات و امکانات به روز‌ و جدید مجهز شوند که تحقق این امر نیاز به تامین و افزایش اعتبار ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، حوزه مربوطه وزارت بهداشت و سازمان‌های ذیربط دارد.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی در خاتمه خاطرنشان کرد: باید امکانات ارگان‌ها شناسایی و برخورد با مواد مخدر تقویت شوند تا بتوانند در کمترین زمان این مواد را در صورت ورود به کشور شناسایی، کشف و ضبط کنند، ضمن این‌که باید تدابیر لازم برای برخورد با توزیع‌کنندگان این مواد اندیشیده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet