هدر موبایل
1389/11/25 12:39:00
سرویس بین الملل
سروری با اشاره به سفر عبدالله گل به تهران:

همکاری ایران‌وترکیه خاورمیانه متحد را محقق می‌سازد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با گسترش روابط تهران- آنکارا، نقش بیگانگان در منطقه کاهش می‌یابد.

"پرویز سروری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سفر "عبدالله گل"، رئیس جمهور ترکیه به ایران و تاثیر این سفر بر تحولات خاورمیانه، گفت: تعاملات دو کشور ایران و ترکیه دارای وضعیت خاصی است و این ارتباطات هر روز نسبت به گذشته عمیق‌تر، موثرتر و سازمان یافته‌تر می‌شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر با مهم خواندن نقش ترکیه در منطقه، افزود: ترکیه با اتخاذ سیاست‌های تعاملی که با ایران و دیگر کشورهای منطقه برقرار می‌کند، می‌تواند به عنوان یک بازیگر فعال در منطقه، تعامل منطقه‌ای را گسترش داده و در نتیجه نقش بیگانگان در منطقه کاهش یابد.

سروری در ادامه با اشاره به گسترش روابط ایران و ترکیه در حوزه سیاسی، روابط دو کشور در حوزه اقتصادی را با توجه به انگیزه‌های مقامات دو کشور برای گسترش روابط مطلوب ندانست و اظهار کرد: باید روابط دو کشور در حوزه اقتصادی با توجه به ظرفیت‌هایی که در دو کشور وجود دارد، افزایش یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به تحولات منطقه از این تحولات به عنوان "سونامی سیاسی" در منطقه توصیف کرد و افزود: با توجه به موج تغییری که در کشورهای منطقه بوجود آمده، ایران و ترکیه می‌توانند در مدیریت تحولات منطقه نقش مثبتی را ایفا کرده و نقش جدی‌تری را بازی کنند.

سروری با تاکید بر اینکه هماهنگی میان دو کشور ایران و ترکیه در ایجاد یک خاورمیانه همگرا، منسجم و متحد بسیار موثر خواهد بود، افزود: با توجه به هیات بلندپایه سیاسی و تجاری که همراه رئیس جمهور ترکیه به ایران آمده‌اند، امیدواریم روابط دو کشور به سطح مطلوبی در همه عرصه‌ها برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet