شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/11/25 12:21:00
سرویس سیاسی
محمد آشوری تاکید کرد:

مقبولیت و کارآمدی دو دغدغه جدی حاکمیت در طول 3 دهه اخیر

**محمد آشوری با بیان اینکه حاکمیت‌ها همواره با دو دغدغه جدی، یعنی بحران مقبولیت و بحران کارآمدی دست و پنجه نرم می‌کنند،گفت: نظام جمهوری اسلامی به‌واسطه حضور کم نظیر و پر شور مردمی در همه عرصه‌ها، بعد مقبولیت خویش را همواره در کارنامه سنجش عمومی قرار داده و حضور مردم در این عرصه، موجب تضمین حرکت در این حوزه شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،"محمد آشوری" در گفتگو با نشریه صبح ساحل در ارزیابی خود از روند حرکتی جامعه اسلامی، اظهار کرد: مقبولیت نظام، مدیون حضور مداوم مردم در صحنه است و البته مردم بزرگ ایران، همواره و همیشه با حضور به موقع خود، دستاوردهای حداکثری را برای نظام خود رقم زده‌اند و در بعد کارآمدی نیز مسئولان می‌بایست، بر مبنای فرامین رهبری، روز به روز بر میزان خدمت به مردم بیفزایند.

وی اظهار‌کرد: در بررسی شرایط نظام‌های حاکم در جهان، می‌توان به خوبی پی‌برد که دو بحران اساسی، همواره فرآروی آنها قرار داشته است، یا مردم از حمایت از دولت و نظام خود دست بر می‌دارند و آن دولت و جریان حاکمیتی با بحران مشروعیت مواجه می‌شود که باید عرصه را ترک کند و یا با بحران کارآمدی که در این صورت نیز، ادامه راه با اراده مردم خواهد بود.

آشوری گفت: در نظام ما که سنگ بنای آن بر تکیه بر مردم نهاده شد، در جای جای فرامین رهبران بر عنصر پیوستگی با مردم و جلوگیری از جدا شدن از صف ملت تأکید شده و کارآمدی نظام نیز در همین نسبت مورد ارزیابی قرار گرفته است، بنابراین وظیفه داریم که با خدمت بیش از پیش به مردم در کنار درک متقابل از آنان در مقاطع متعدد، هر دو وجه مقبولیت و کارآمدی نظام را مورد تأکید قرار دهیم.

عضو هیات رئیسه مجلس، مقبولیت نظام را برخواسته از جنس رفتار مسئولان در برخورد با مردم عنوان کرد و گفت: اگر همواره بر این موضوع که مردم ولی نعمتان ما هستند با آنها رفتار کنیم و سرلوحه رفتار خودمان را اخلاق اسلامی قرار دهیم، هرگز با بحران مشروعیت مواجه نخواهیم شد و اگر مدیری مبنای کار و تلاش خود را اخلاق اسلامی قرار داد، ابعاد کارآمدی در جز جز عمل او هویدا می‌شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ادامه‌داد: روح حاکم بر قانون اساسی کشورمان و همین طور بند بند وصیتنامه سیاسی و الهی حضرت امام (ره) و کلام رهبری معظم انقلاب، نشأت گرفته از احترام به مردم و تقویت روحیه همدلی و همت برای کار و تلاش در جامعه است و اگر همین فرامین را به خوبی به اجرا در آوریم، هرگز با مشکل مواجه نخواهیم شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، عمل به سیره امام (ره) را راه اساسی مهار مشکلات در جامعه عنوان کرد و گفت: هر گاه نسبت به خون شهدای انقلاب و جایگاه ولایت بی‌تفاوت باشیم، صدمه خواهیم دید و دشمن نیز به دنبال همین موضوع برای به بند کشانیدن ملت ایران است.

وی گفت: نگاهی به فراز و فرودهای 32 ساله پس از انقلاب نیز نشان می‌دهد که کشورمان هر گاه از این اصول عدول کرده، آسیب دیده است و دشمنان نیز در همه برنامه‌ریزی هایشان به‌دنبال القای همین بی‌تفاوت به روح جامعه هستند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی آباد در مجلس شورای اسلامی، دستاوردهای بی‌شمار انقلاب اسلامی برای کشور را نیازمند توجه و اطلاع‌رسانی هر چه مطلوب‌تر عنوان کرد و گفت: باید در نبرد تلقی ناکارآمد جلوه دادن نظام دینی، از همه ابزارها و شیوه‌های مطلوب فرهنگی بهره بگیریم تا دشمنان نتوانند به اهداف پلیدشان دست یابند و در این راه عرصه برای فعالیت هر چه بیشتر فراهم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet