هدر موبایل
1389/11/25 13:03:00
سرویس اقتصادی
پیشنهاد حسینی‌صدر برای شتاب‌بخشی به بودجه بندی:

دولت و مجلس در نشستی مشترک، مشکلات بودجه را برطرف کنند

**عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که بررسی، تصویب و ابلاغ بودجه به دستگاه‌های اجرایی در این زمان کوتاه ممکن نیست، پیشنهاد داد: هیئت رئیسه مجلس با دولت و رئیس جمهوری نشستی برگزار کنند برای برطرف کردن مشکلات بودجه جلسه بگذارند.

"مؤید حسینی صدر" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که تأخیر دولت در ارائه بودجه بیش از اندازه است، گفت: دولت با تأخیر در ارائه لایحه بودجه مشکلات بسیاری برای خود ایجاد کرده است، زیرا مجلس باید تا 15 اسفند پرونده بودجه را می بست و لایحه مصوب شده را برای کارهای اولیه در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌داد.

نماینده مردم  خوی و چایپاره در مجلس ادامه داد: عملا با این تأخیر و عدم ارائه بودجه مجلس نمی تواند، بررسی لایحه را تا پیش از 15 اسفند به پایان برساند.

به گفته این نماینده، با عدم توجه دولت به قانون و ارائه به موقع لایحه بودجه، نه تنها مجلس با مشکل روبه رو نمی‌شود، دولت و دستگاه‌های اجرای در ابتدای سال جدید اعتبار و بودجه برای فعالیت‌های عمرانی و اجرایی در اختیار نخواهند داشت.

حسینی صدر، علت تأخیر دولت را تعیین منابع مالی در بودجه خواند و تصریح کرد: تصور می کنم دولت در باره تعیین منابع مالی  و جمع بندی آن به زمان بیشتری نیاز دارد، زیرا در بودجه سال 90 باید درآمدهای هدفمندسازی یارانه ها، صادرات نفت خام و میزان درآمد جاری منظور شود.

تغییر در روند بررسی بودجه شدنی نیست

عضو کمیسیون انرژی تأکید کرد: با این حال تأخیر دولت بیش از اندازه و خارج از قانون بوده و باید هر چه زودتر لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کند.

حسینی صدر با بیان این که دولت این هفته هم نمی‌تواند بودجه را به مجلس بیاورد، گفت: برای آن که اعلام وصول لایحه‌ای مطرح شود باید یک هفته قبل به مجلس اطلاع دهند تا در دستور کار وارد شود، دولت هیچ اقدامی نکرده است.

به گفته این نماینده، برای یرطرف کردن مشکل بودجه بهتر است هیئت رئیسه مجلس با دولت و رئیس جمهوری نشستی برگزار و این مسئله را جدی تر پیگیری کنند.

عضو کمیسیون انرژی با بیان این که امکان تغییر روند بررسی بودجه در مجلس وجود ندارد، گفت: این که دولت اعلام کرده، در روند بررسی بودجه بازنگری شود، غیر ممکن است، زیرا برای این مسئله باید دو سوم آرای مجلس اخذ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet