هدر موبایل
1389/11/25 11:58:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در پیامی به سومین دوه مجلس کارگری تاکید کرد

تنظیم سند کار بر محور اشاعه فرهنگ کار، انضباط و وجدان کار

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس کارگری اراده خود را معطوف به ساختن ایرانی سرشار از فرهنگ متعالی کار و انضباط و وجدان کار کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت آغاز به کار سومین دوره مجلس کارگری، پیامی خطاب به مجلس صادر کرد.

متن پیام رییس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر تشکیل سومین مجلس کارگری که نمادی از سرشت تابناک مردم‌سالاری دینی و تعمیم و بسط اندیشه شورا‌محور در تفکر دینی است، نشان از شکوه و افتخار برای تحقق بینش بالنده شورای اسلامی که خواسته بحق همه مردم ایران از صدر مشروطیت تا امروز بوده است، دارد.

آرزو داشتم که در جمع شما عزیزان حاضر می‌شدم و از نزدیک با دوستانم همکلام و همصدا از دردها و مشکلات و راه‌هایی که همه باید در پی حل آنها باشیم به گپ و جستجو می‌آمدم اما عذرم را به این مقال پذیرا باشید.

مجلس شورای اسلامی که جز به اعتلا و عظمت مردم بزرگ ایران خصوصا اقشار زحمتکش و پرتلاش آن نمی‌اندیشد، بر آن بوده و استوار است که خود را مصروف ارتقاء حقوق کارگران، کشاورزان، کارمندان، صنعتگران و... کند. بدین سبب است که همواره آمادگی خود را در این عرصه جهت عرضه، ارائه، پیگیری و هر نوع اقدام قانونی لازم جهت پوشش نیازهای قانونی این عزیزان اعلام کرده‌ایم.

مجلس شورای اسلامی به حرکت تابناک کارگران در عرصه کار و تلاش که در سایه انقلاب شکوهمند اسلامی و ولایت فقیه در تلالو است، ارج نهاده از همگان می‌خواهد که اهتمام خود را در قامت همت بلند کارگران راست و استوار دارند که آنچه در این‌باره انجام شده با وجود فراوانی و کثرت، کوچک و ناچیز بوده است. در مقابل از مجلس کارگری که از نخبگان کارگران گرد هم آمده انتظار دارم که اراده خود را معطوف به ساختن ایرانی سرشار از فرهنگ متعالی کار و انضباط و وجدان کار که از آرمان‌های دیرینه رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است، را طرف دقت و پیگیری جدی قرار دهد که تحقق مطالبات به حق کارگری در این مسیر قابل تبیین و تشریک است.

مجلس کارگری برای دستیابی به اهداف بلند خود که همانا نشانه رفتن به سمت بهترین خواسته‌ها و تنظیم و ارائه آن است، انشاءالله موفق باشد.

امروزه سه‌جانبه‌گرایی مقدمه لازم برای پیشبرد حقوق کار و دسترسی بهتر به بهترین خواسته‌ها تلقی می‌شود. مبانی حقوق بین‌المللی کار و قوانین و مقررات داخلی و شرع انور اسلام، همگی آن را شایسته‌ترین راه برای مذاکره و انعقاد پیمان‌های دسته‌جمعی در همه زمینه‌های مورد علاقه کارگزار، کارفرما و کارگر در عرصه حقوق کار می‌شناسند.

بنابراین انتظار دارم مجلس محترم کارگری اصل تفاهم اجتماعی و استحکام گفتگوهای اجتماعی و در نهایت سه‌جانبه‌گرایی را به عنوان مرغوب‌ترین و مطلوب‌ترین راهکار تحقق کار شایسته که امروزه مطمح نظر جهانیان و قانون برنامه پنجم توسعه می‌باشد، قرار داده و انشاءالله پیشنهادها و نظرات خود را برای تنظیم سند کار شایسته، بر محور اشاعه فرهنگ کار، انضباط و وجدان کار از طریق سه‌جانبه‌گرایی تنظیم و عرضه نمایند تا شاهد تنظیم سند کار شایسته در بهترین شکل و قالب آن باشیم.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای کارگران این مرز و بوم، از کارفرمایان و دولت عزیز انتظار داریم در جهت اعتلای درآمد و دستمزد کارگران و بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نورزند. کارگران از بهترین اقشار جامعه تلقی می‌شوند؛ بنابراین توجه و اهتمام به حل مشکلات آنها و تامین امنیت شغلی آنان و حمایت از تشکل‌های کارگری که باید اساس همه اقدامات باشند، ضرورتی است که همگان را به آن می‌خوانم.

بیایید در جهت حمایت از کارگران بر اقدامات موثر و کوشش‌های بی‌وقفه خود بیفزاییم تا کارگرانی پرتلاش و مرفه حاصل کارمان باشد.

والسلام علیکم و رحمة الله

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet