حلول ماه ربیع الاول
1389/11/25 13:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در جلسه ‌مجلس کارگری؛

محجوب خواستار بهبود وضعیت رفاهی نیروی کار کشور شد

**رئیس مجلس کارگری با اشاره به افزایش روز‌افزون سواد نیروی کار در کشور، خواستار بهبود وضعیت رفاهی نیروی کار شد.

به گزارش فارس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه) طی سخنانی در مجلس کارگری که در محل سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ‌اظهار داشت: آنچه ‌در فاصله سال‌های اخیر در باب حقوق کار و حقوق نیروی کار مطرح بوده، توجه و دقت کسانی است که در این حوزه روی کاهش و تعدیل حقوق نیروی کار صحبت کرده‌اند.

وی افزود: این موضوع در حالی صورت می‌گیرد که سواد نیروی کار در کشور ما روز به روز به گواهی آمارها در حال افزوده شدن است.

رئیس مجلس کارگری در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: نکته دیگری که در این باب باید مطرح شود، کاهش توجه به بهبود وضعیت رفاهی نیروی کار بوده که شامل شاغلین و بازنشستگان و همه افرادی می‌شود که به وجهی در نیروی کار حضور داشته‌اند.

محجوب در ادامه سخنانش یادآور شد: در سال‌های اخیر ‌به تقویت نیروی کارگری کشور و حقوق و قوانین و مقررات در پرداختن به توسعه امور رفاهی در داخل واحدها برای این قشر می‌پرداختیم، اما در حال حاضر دقیقاً عکس این موضوع عمل شده و اکنون هم پیشنهاد می‌کنیم در قانون کار نسبت این موضوع توجه شود.

وی در ادامه مشکل دیگر قشر کارگری کشور را خطر کاهش کار دانست و گفت: اتفاقی که در معدن باب‌‌نیزو رخ داد و مشکلاتی که در این معدن پیش آمد، ‌در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که گزارش بررسی‌های مجلس در این زمینه آماده قرائت در صحن علنی مجلس است.

رئیس مجلس کارگری ‌گفت: ما نسبت به افزایش خطرات کارگری احساس خطر می‌کنیم و خواستار فرهنگ‌سازی، بسترسازی و ایجاد راه‌هایی برای تشویق این قشر هستیم.

محجوب در خاتمه گفت: ما نگران "وضعیت معیشتی " بازنشستگان قشر کارگری کشور و "امنیت شغلی " جوانان هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet