ایام محرم 1398
1389/11/25 13:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مهدی‌زاده:

پیروی از سیاست‌های آمریکا عامل اصلی سقوط حسنی مبارک بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه پیروی از سیاست‌های آمریکا عامل سقوط مبارک بوده است، گفت که این واقعیت باید درس عبرتی برای برخی از کشورها باشد.

مهدی مهدی‌زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سقوط رژیم حسنی مبارک و انقلاب مردم مصر اظهار داشت: حوادثی که اخیراً در مصر رخ داد، با انقلاب اسلامی ایران شباهت‌های زیادی داشت که از جمله آن مردمی بودن آنهاست.

وی با بیان اینکه علی‏رغم مردمی بودن انقلاب مردم مصر نمی‌توان از اینکه گروه خاصی مردم را برای مبارزه با رژیم حسنی مبارک سازماندهی می‌کردند غافل شد، افزود: بی‌تردید اخوان المسلمین به عنوان یک گروه اسلامگرا و مردمی در مصر اعتراضات مردم را سازماندهی می‌کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مطالبه مردم مصر تنها در برکناری حسنی مبارک خلاصه نمی‌شود، افزود: بعد از سقوط و برکناری حسنی مبارک اعتراض کنندگان اعلام کردند که روزهای یک‎شنبه و سه‎شنبه برای پیگیری مطالباتشان در میدان‌های اصلی شهر تجمع خواهند کرد و این موضوع نشانگر این است که مردم مصر خواهان برکناری کامل رژیم حسنی مبارک و روی کار آمدن یک حکومت مردمی هستند.

نماینده مردم گناباد در مجلس با تأکید بر اینکه پیروی از سیاست‌های آمریکا و حمایت از رژیم اشغالگر قدس عامل سقوط رژیم حسنی مبارک بوده است، گفت که سقوط رژیم حسنی مبارک باید درس عبرتی برای برخی کشورها که به جای مردم تابع نظر آمریکا و نوکر کشورهای غربی هستند، باشد.

وی افزود: زنگ خطر سقوط حسنی مبارک برای برخی کشورهای اسلامی پیرو آمریکا بسیار جدی است و آنها باید بین آمریکا، رژیم صهیونیستی و مردم یکی را انتخاب کنند.

مهدی‌زاده تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در مصر را پیام مردم مصر به جهانیان توصیف کرد و گفت: سقوط رژیم حسنی مبارک سرآغازی دیگر بر نابودی رژیم صهیونیستی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet