هدر موبایل
1389/11/25 15:03:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا با تاکید بر اهمیت گسترش روابط با ترکیه:

تعمیق روابط ایران و ترکیه؛ مانعی در برابر سیاست‌های استکباری غرب

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ایران و ترکیه را دو کشور مهم و تاثیرگذار در دنیای اسلام دانست و خاطرنشان ساخت: گسترش و تعمیق روابط این دو کشور مانعی جدی در برابر سیاست‌های استکباری و مداخله جویانه غرب علیه دنیای اسلام خواهدبود.

"حسین سبحانی نیا" نماینده نیشابور در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با تاکید بر اهمیت سفر رییس جمهور ترکیه به ایران، اظهار داشت: سفر عبدالله گل رییس جمهور ترکیه به ایران در این مقطع زمانی و شرایط خاص منطقه‌ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی گفت: این دو کشور از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای گسترش تعامل و همکاری برخوردارند که می‌تواند مکمل نیازهای متقابل دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فنی و تخصصی و... باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه به شرایط خاص منطقه و تحولات مصر و تونس اشاره کرد و افزود: ایران و ترکیه فارغ از جایگاهی که در بین کشورهای اسلامی دارند از قدرت چانه زنی و رایزنی بالایی در بین کشورهای منطقه نیز برخوردارند و مطمئنا پشتیبانی این دو کشور از تحولات مصر و انجام رایزنی‌هایی به نفع مبارزان مسلمان مصری نقش بسزایی در برقراری آرامش ثبات در این کشور خواهد داشت.

سبحانی نیا همچنین به حضور فعال دو کشور ایران و ترکیه در سازمان‌های بین المللی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: حضور فعال دو کشور مسلمان ایران و ترکیه در سازمان‌های بین المللی چون سازمان ملل متحد، سازمان کنفرانس اسلامی و گروه دی ۸ و... در شرایطی که بسیاری از کشورهای غربی به دنبال تضییع حقوق مسلمانان در عرصه بین المللی هستند مطمئنا به نفع دنیای اسلام خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان ساخت: ایران و ترکیه دو کشور تاثیرگذار و مهم در دنیای اسلام و منطقه هستند و مطمئنا گسترش و تعمیق روابط این دو کشور مانعی جدی در برابر سیاست‌های استکباری و مداخله جویانه غرب علیه دنیای اسلام و منطقه خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet