هفته دفاع مقدس
1389/11/25 15:54:00
سرویس اقتصادی
شکست تحریم‌ها با اعتبار دادن به بخش خصوصی

گروسی: کمیسیون ارتقای سطح کیفی خودرو تشکیل می‌شود

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تأسیس کمیسیون ارتقا سطح کیفی خودرو در مجلس‌ خبر داد و گفت: وزارت راه می تواند با اعتباربخشی به بخش خصوصی با تحریم های کشورهای غربی علیه ایران مقابله کند.

"حسین گروسی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت،‌ با تشریح مشکلات وزارت راه و ترابری، از تأسیس کمیسیون ارتقا سطح کیفی خودرو در مجلس خبر داد و تصریح کرد: هدف از تاسیس این کمیسیون ارتقا سطح کیفی خودروهای تولید داخل است.

نماینده مردم شهریار، شهر قدس و ملارد در مجلس،‌ با بیان این که سالانه حدود 25 هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند، افزود: افزون بر امنیت پایین خودروهای تولید داخل،‌ عوامل دیگری همچون عوامل انسانی و عوامل جاده ای نیز مؤثر هستند و ما نباید همه تصادفات را به گردن خودروسازان بیاندازیم.

مشکلات جاده ای، عامل 40 درصد تصادفات

گروسی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و ترابری،‌ مشکلات جاده ای را تنها مشکل این وزارتخانه نخواند و گفت: افزون بر مشکلات جاده ای که عامل 40 درصد از تصادفات جاده ای ما است در زمینه های حمل و نقل ریلی و حمل و نقل هوایی نیز با مشکلات زیادی روبه رو هستیم.

وی درباره مشکلات وزارت راه و ترابری با وجود اعمال تحریم های کشورهای غربی گفت: وزارت راه می تواند با دادن اعتبار به بخش خصوصی با تحریم مقابله کند و مشکلات در این زمینه را برطرف کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یکی از اهداف اصلی تاسیس کمیسیون ارتقا سطح کیفی خودرو را تولید خودرو با مصرف سوخت پایین برشمرد و گفت: کاهش مصرف خودروهای تولید داخل با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها محقق می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet