ایام محرم 1398
1389/11/25 16:16:00
سرویس بین الملل
جلالی با تاکید بر اهمیت گسترش روابط با ترکیه:

ایران و ترکیه؛ محور همکاری‌های منطقه‌ای

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید برجایگاه مهم منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور ایران و ترکیه، خاطرنشان ساخت: ایران و ترکیه می‌توانند محور همکاری‌های منطقه‌ای قرار گیرند.

"کاظم جلالی" نماینده مردم شاهرود در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با تاکید بر اهمیت سفر رییس جمهور ترکیه به ایران، اظهار داشت: دو کشور ایران و ترکیه از جایگاه مهم منطقه‌ای و بین المللی برخوردار هستند و این سفر مطمئنا در تحکیم و گسترش روابط بین دو کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه دو کشور از سطح گسترده روابط در ابعاد اقتصادی و سیاسی برخوردارند، گفت: این سفر از دو بعد قابل بررسی است؛ از یک سو به گسترش و تعمیق روابط بین دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی کمک خواهد کرد و از سوی دیگر تحولات رخ داده در منطقه می‌طلبد که دو کشور رایزنی‌هایی را با یکدیگر داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه می‌توانند محور همکاری‌های منطقه‌ای قرار گیرند، خاطرنشان ساخت: با محوریت ایران و ترکیه سایر کشورهای منطقه نیز می‌توانند کنار یکدیگر قرار گیرند و شاهد روابط گسترده‌‌تری بین کشورهای منطقه باشیم.

عبدالله گل رییس جمهور ترکیه شب گذشته به همراه یک هیات 300 نفره وارد تهران شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet