هدر موبایل
1389/11/25 17:14:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی در واکنش به اظهارات نخست وزیر فرانسه:

ملت ایران ترسی از تحریم‌ها ندارد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بی‌تاثیر خواندن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران طی ۳۲ سال گذشته، اعلام کرد: ملت ایران ترسی از تحریم‌ها ندارد.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خانه ملت، در واکنش به اظهارات نخست وزیر فرانسه که از تلاش غربی‌ها برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران خبر داده است، گفت: بنده فکر می‌کنم تحولات اخیر در منطقه (تغییر دولت‌های مصر و تونس به دلیل اعتراضات مردمی) باعث شده که جهان غرب دچار نوعی استرس، اضطراب و ناراحتی  توام با عصبانیت شود، چرا که آنها هیچ موقع فکر نمی‌کردند که در منطقه چنین اتفاقاتی بیفتد.

غربی‌ها عامل همه تحولات اخیر در منطقه را ایران می‌دانند

نماینده مردم بیرجند و درمیان با اظهار اینکه غربی‌ها عامل همه تحولات اخیر در منطقه را ایران می‌دانند، افزود: دلیل این موضوع هم مشخص است، چراکه اولین انقلاب منطقه در ایران اتفاق افتاده و طبعا ملت‌ها هم از انقلاب ایران برای استقلال  و آزادی خود الگو می‌گیرند که این برای غربی‌ها ناخوشایند و برای ما خوشایند است.

ابراهیمی با اشاره به اوج‌گیری اعتراضات مردمی در کشورهای منطقه، خاطرنشان کرد: با این تحولات رخ داده قطعا دست غربی‌ها از منطقه به دلیل بیداری ملت‌ها کوتاه می شود و ما این موضوع را مدیون انقلاب اسلامی ایران می دانیم؛ هرچند که غربی‌ها از این موضوع ناراحتند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس در این بخش از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه تهران اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبری معظم فرمودند؛ با تحولات رخ داده در منطقه استکبارگران سعی می‌کنند با عناد و دشمنی بیشتری وارد صحنه شوند.

برعکس غربی‌ها بیشترین سود را از تحریم برده‌ایم

ابراهیمی همچنین با اشاره به تحریم‌ غربی‌ها از اول انقلاب تاکنون علیه ایران، خاطرنشان کرد: در طی این سال‌ها همواره خداوند زمینه‌ای را فراهم کرده که فشارهای غربی‌ها به نفع کشور ما تمام شده است.

نماینده بیرجند تلاش جدید غربی‌ها برای تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی را امر تازه‌ای ندانست و اعلام کرد: طرح موضوع تحریم ایران، برای اولین بار نیست که مطرح می شود؛ بلکه غربی‌ها از اول پیروزی انقلاب به دنبال تحریم ما بوده‌اند و در این میان ما بیشترین سود را برده و غربی‌ها هیچ سودی را نبرده‌اند.

پیشرفت ایران برای غربی‌ها قابل تحمل نیست

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با یادآوری پیشرفت‌های ایران طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود تحریم غربی‌ها، گفت: در این سال‌ها جمهوری اسلامی ایران توانسته با توکل به خدا و تکیه بر توانایی‌های داخلی خود در همه عرصه‌ها پیشرفت‌های چشمگیری را به دست آورد که این برای غربی‌ها قابل تحمل نیست و به همین دلیل بار دیگر آنها  سخن از تحریم‌ کشورما به میان آورده‌اند.

ابراهیمی با اظهار اینکه غربی‌ها طی این 32 سال آن‌قدر سخن از تحریم ایران به زبان آورده اند که این موضوع به یک عادت برای آنها تبدیل شده است، افزود: غربی‌ها باید بدانند که ملت ایران ترسی از تحریم‌ها ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن بیان اینکه غربی‌ها فکر می‌کنند همه دنیا دست آنهاست، خاطرنشان کرد: اگر این ادعای غربی‌ها درست بود نوکران (رئیسان جمهور مصر و تونس) آنها در منطقه اینگونه فرار نمی‌کردند.

ابراهیمی با تاکید بر این موضوع که غربی‌ها باید بدانند، جهان دیگر در دست آنها نیست، افزود: آنها همچنین باید بدانند، اعمال تحریم‌ها علیه ایران هیچ مشکلی برای کشور ما به وجود نیاروده و بلکه باعث پیشرفت و خودکفایی کشور ما شده است.

اخیرا "فرانسوا فیون" نخست وزیر فرانسه در جریان سفر به عربستان، اعلام کرده است: «قدرت های غربی درصدد تقویت تحریم‌ها علیه ایران هستند.» در شرایطی که کشورهای غربی پیشنهادات ایران را در جریان مذاکرات اول بهمن ماه استانبول نپذیرفتند، فیون افزود: «باید با افزایش تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره کشاند.»

 به گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، فرانسوا فیون که این سخنان را خطاب به نظامیان حاضر در ناو هواپیما بر "شارل دوگل" در کرانه جده در عربستان سعودی بیان می‌کرد، توضیح بیشتری در مورد جزئیات این اقدام نداد.

پس از شکست اجلاس استانبول، مذاکرات اتمی شش کشور عضو گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان به بن‌بست رسید.

در همین راستا، یک منبع دیپلماتیک روز جمعه در واشنگتن، اعلام کرد؛ کشورهای غربی مشغول بررسی امکان افزایش تحریم‌های بیشتر مالی علیه ایران به ویژه در حوزه نفت و گاز هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet