حلول ماه ربیع الاول
1389/11/25 17:34:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه تاکید کرد:

انفعال عمل گروه 1+5 به دلیل انقلاب‌های مصر و تونس

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به سخنان اخیر "فرانسوا فیون" نخست وزیر فرانسه مبنی بر اعمال تحریم‌های بیشتر نسبت به ایران به منظور بازگشت ایران بر سر میز مذاکره، گفت: این سخنان نشان‌دهنده آشفتگی و انفعال عمل گروه ۱+۵ در مواجه با انقلاب مصر و تونس است.

"حشمت‌الله فلاحت پیشه" نماینده مردم اسلام آباد غرب در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: در حال حاضر اردوگاه غرب به دلایل مختلف از جمله تحولات مصر و تونس با آشفتگی مواجه شده است و نمی تواند در رابطه با مسائل ایران نقش فعالی داشته باشد.
فلاحت پیشه کشورهای غربی را فاقد قدرت کافی برای تاثیرگذاری بر رفتار سیاسی ایران دانست و افزود: صحبت‌های مسئولان غربی بیش از آنکه با مسائل هسته ای ایران مرتبط باشد، آنرا باید انفعالی در برابر تحولات اخیر خاورمیانه و جهان اسلام یاد کرد.
وی سخنان نخست وزیر فرانسه را سخنان بی اعتباری دانست که با جایگاه غرب همخوانی ندارد و افزود: در صورتی که مذاکره ای میان ایران و فرانسه شکل بگیرد در این مذاکره با مفاد تازه ای از جانب غربی‌ها مواجه خواهیم بود که این نشان دهنده نیاز آنها به ایران است.
رییس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی در ادامه مسائل عراق، افغانستان، انتخابات اخیر ایالات متحده آمریکا را به عنوان عوامل برای تقویت جایگاه ایران در منطقه ذکر کرد و افزود: این مسائل موجب کم‌رنگ شدن جایگاه غرب و آمریکا و تقویت جایگاه ایران درمسائل مختلف از جمله موضوع هسته‌ای شده است.
وی این موارد را عاملی برای تغییر شیوه رفتار غرب نسبت به ایران معرفی کرد و گفت: غرب مجبور است به جنگ با ایران پایان بدهد یا آنکه جنگی که توان پیروزی در آن را نداشته است را با جبهه های تازه ای شروع کند که بدون شک در این صورت نیز امکان پیروزی غرب به حداقل خواهد رسید.
فلاحت پیشه ضمن اشاره به رفتار اشتون در مذاکرات استانبول گفت: موضع کشورهای غربی در رابطه با بحث هسته ای ایران به شدت تضعیف شده است و آنها در تلاشند تا با ادعاهای جدید برای گفت و گو با ایران بازگردند.
نماینده مردم اسلام آباد غرب گفت: غربی ها در تلاش بودند که تحریم های تازه‌ای را به ایران تحمیل کنند؛ اما به دلیل مواجه شدن با تحولات جهان اسلام با آشفتگی غیرقابل کنترلی روبرو شدند و در حال حاضر به منظور گشایش باب مذاکرات جدید با ایران در تلاشند تا از موضع قدرت وارد شوند.
وی مجلس تحولات اخیر خاورمیانه را زمینه‌ای برای از بین بردن غرب به عنوان یک قدرت بلامنازع در خاورمیانه دانست و تصریح کرد: معرفی ایران به عنوان یک الگو در  زمینه‌های مختلفی همچون پیشرفت‌های هسته‌ای از جانب سران اخوان المسلمین و رهبران انقلاب مصر، نشان دهنده جایگاه مناسب ایران در خاورمیانه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet