حلول ماه ربیع الاول
1389/11/25 17:55:00
سرویس اقتصادی
ترابی با تأکید بر ضرورت تحول در ساختار بانکی کشور

بهره بالای وام بانکی، صنعت کشور را نابود می‌کند

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که هزینه‌های تولید در بخش صنعت چشمگیر است، گفت: ادامه روند ارائه وام‌های بانکی با بهره‌های بالا، صنعت کشور را نابود می‌کند.

"عبدالرضا ترابی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت،‌ با انتقاد از عملکرد نظام بانکی کشور تصریح کرد:‌ در صورت ادامه روند ارائه تسهیلات با سودهای 20 درصد به صنعت در بانک ها، این بخش نابود می شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس،‌ با بیان این که بانک کشاورزی سود وام های گرفته شده از بخش های کشاورزی را 14 درصد اعلام کرده است، افزود: این در صورتی است که بخش صنعت که بسیار عظیم تر و حیاتی تر است، باید به بانک ها 20 درصد سود پرداخت کند.

ترابی با نامطلوب خواندن وضع کنونی صنعت کشور اظهار داشت: هزینه تولید در بخش صنعت به سه بخش هزینه مواد اولیه، هزینه دستمزد نیروی انسانی و هزینه انرژی بستگی دارد و با توجه به این که هزینه تولید در صنعت کشور بالا است، صنعت کشور توان مقابله در بازار جهانی را از دست می دهد.

وی با یادآوری این که نیروی انسانی زیادی در بخش صنعت مشغول به کار هستند،‌ گفت: بخش های صنعتی در پرداخت دستمزد کارکنان خود با مشکل روبه رو هستند و نتیجه این مشکل تعدیل نیرو و بیکاری تعداد زیادی ار نیروی انسانی مشغول در بخش صنعت است که این موضوع از اصلی ترین مشکلات رکود صنعت است.  

ترابی، با بیان این که بانک ها فقط به فکر دریافت سود از تسهیلات ارائه شده به بخش صنعت هستند، افزود: بیشتر بانک های فعال در ایران دولتی هستند و توان مالی بالایی ندارند و باید هر چه سریع تر تمام بانک های کشور به بخش خصوصی واگذار شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،‌ با حیاتی خواندن صنایع کشور گفت: بانک های کشور با تحول اساسی در ساختار خود باید از نابودی صنایع جلوگیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet