خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/11/25 17:59:00
سرویس بین الملل
کواکبیان:

رفتن مبارک، رژیم صهیونیستی را نگران کرده است

**مصطفی کواکبیان گفت: انقلاب مردم مصر و رفتن حسنی مبارک نگرانی‌های به حقی برای رژیم صهیونیستی به وجود آورده و این حرکت در آینده جهان اسلام و مجموعه کشورهای اسلامی تاثیر جدی دارد که امیدواریم نتایج‌اش را زودتر ببینیم.

"مصطفی کواکبیان" نماینده مردم سمنان و مهدی شهر با بیان اینکه حرکت مردم مصر حداقل سه تاثیر را بر منطقه خواهد داشت، گفت: اول اینکه سران کشورهای دیگر نحوه برخوردشان را با ملت تنظیم می‌کنند، به عنوان مثال روز گذشته یکی از کشورهای منطقه اعلام کرد که مقداری پول بین ملت تقسیم خواهد کرد، زیرا شک ندارند که کشورشان از این تحول تاثیر مستقیم می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: بحث دیگر اسرائیل است زیرا براساس اخبار اعلام شده از دو روز گذشته سفارتخانه رژیم صهیونیستی در قاهره بسته شده است که این امر کلا در بحث خاورمیانه می‌تواند بسیار کارساز باشد. زیرا می‌دانیم که مصر یکی از پشتیبانان اصلی رژیم صهیونیستی و عامل ترمز حرکت  جهان اسلام در مقابله با این رژیم بود.

 وی تاثیر سوم را محوریت حرکت‌های بعدی عنوان کرد که به شکل‌گیری یک نوع خاورمیانه جدید و قدرت جدید در مجموعه‌ی منطقه منجر می‌شود و گفت: معتقدم یک قطب سیاسی و انقلابی در مجموعه این کشورهای اسلامی زمینه‌سازی خواهد شد.

کواکبیان در پایان گفت:‌ براین اساس هم از جهت وضعیت فعلی و هم نگرانی‌هایی که رژیم صهیونیستی دارد در آینده جهان اسلام و  مجموعه کشورهای اسلامی حرکت مردم مصر تاثیر جدی دارد که امیدواریم نتایج‌اش را زودتر ببینیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet