ایام محرم 1398
1389/11/25 18:33:00
سرویس سیاسی
ملکشاهی‌راد:

هشدار رهبر معظم انقلاب جدی است

**نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی درباره سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و توصیه ایشان به حفظ وحدت گفت: رهنمود رهبر انقلاب حکایت از جدی بودن موضوع دارد و همگان باید در این‌باره مراقب باشند.

"محمدرضا ملکشاهی‌راد" در گفت و گو با هفته نامه بامداد دراین باره توضیح داد: از آن‌جا که همه مسئولان ما به حول و قوه الهی متدین و پیرو ولایت‌فقیه هستند این امر به سادگی باید انجام شود و همه کسانی که مسئولیتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند باید پیروی کنند و بدانند که وقتی مقام معظم رهبری این موضوع را آشکار می‌کند و در جمع افراد می‌فرمایند حتماً جدی است به دلیل اینکه فتنه‌گران، استعمارگران و کشورهای خارجی به دنبال تفرقه بین مسئولان هستند و روند رو به رشد ما در توسعه حاکی از نگرانی و ناراحتی سردمداران استکبار شده است.

 باید مراقب و مواظب باشیم تا خدای‌ناکرده کاری نکنیم که موجب رضایت دشمنان شود.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران در ادامه درباره ادغام وزارت راه‌ومسکن با انتصاب علی نیکزاد به سرپرستی وزارت راه نیز گفت: حوزه کار وزارت راه‌ و وزارت مسکن بسیار گسترده است و از آن‌جا که دولت موظف شده در قانون برنامه پنجم تعدادی از وزارتخانه‌ها را کم کند و با هم ادغام کند این می‌تواند گامی باشد که دولت تصمیم گرفته در این موضوع کاری کند ولی به نظر من نیاز به بررسی دقیق‌تر دارد چون خود وزارت راه در حوزه راه‌آهن راه‌های بین شهری و راه روستایی و در حوزه‌ هواپیمایی و بنادر فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و در عین حال بیشترین انباشت عقب‌ماندگی ما به دلیل این است که راه یک اقدام زیرساختی است و شاید مطالبات مجلس و مردم هم در همین موضوع باشد.

من احساسم این است که هرچه این وزارتخانه را سبک‌تر کنیم و بخشی از مأموریت‌هایش در جای دیگر تعبیه شود شاید بهتر باشد ولی در عین حال تصمیمی است که رئیس‌جمهور محترم گرفته است. از آقای مهندس نیکزاد هم یک مدیر بسیار قوی و پرتلاش است اگر هم این اتفاق بیفتد قطعاً موفق خواهد بود.

نماینده مردم خرم‌آباد در ادامه درباره تحولات مصر نیز اظهار داشت: همان‌طور که مستحضر هستید و بزرگان ما هم فرمودند پس‌لرزه‌های انقلاب اسلامی در کشورهای خاورمیانه و مسلمان تحول ایجاد کرده است. یکی از مراکزی که امروز ما می‌بینیم که به خوبی مردم آن توانستند با دیکتاتوری و تسلط آمریکا و اسرائیل مبارزه کنند مصر است.

وی تصریح کرد: مردم مصر سابقه تاریخی خیلی خوبی در بحث مبارزه دارند و تحول مصر هم می‌تواند کمک به تحول دیگر کشورها و اینکه ملت‌های کشورهای عربی هم ان‌شاء‌الله در پیروی از مصر راه درستی که آنها رفتند را طی کنند. اما نگرانی‌هایی وجود دارد این‌که نکند خدای‌ناخواسته این نهضت و انقلاب هم با حیله و فریب آمریکا و اسرائیل به نتیجه‌ای برسد که مردم خوب از آن بهره نبرند هرچند امروز هشیاری مردم مصر بالاست ولی فقدان رهبری و ولایت‌فقیه ما را امروز نگران می‌کند. اگر یک رهبر آگاه در مصر بود شاید همه ترفندهای استکبار را می‌توانست شناسایی و خنثی کند.

ملکشاهی راد در ادامه افزود: همان‌طور که در نظام مقدس جمهوری اسلامی از اول تا حالا که انقلاب کرده بارها و بارها به نوعی استکبار سعی کرده اقداماتی بکند ولی با رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری همه آنها خنثی شده است. ما یادمان نمی‌رود که روزهای اول دولت موقت که نهضت آزادی بودند مستقر شد و با درایت امام راحل حل شد، یادمان نمی‌رود که بنی‌صدر که سرسپرده آمریکا بود به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد و باز هم با رهبری حضرت امام به خواسته‌هایش نرسید یا در بحث فتنه که باز هم آمریکا نقشه کشیده بود به نوعی انقلاب اسلامی را به دست فتنه‌گران بدهد با رهبری و درایت و تدبیر مقام معظم رهبری حل شد.

وی تاکید کرد: این موضوعات موضوعاتی نیست که به سادگی ما از آنها بگذریم. این موضوعات می‌تواند هر کشوری را به انحراف بکشد، اسرائیل و آمریکا حمایت و تبعیت مصر برایشان بسیار مهم است به دلیل این‌که مصر می‌تواند سرآغازی برای نابودی اسرائیل باشد و اسرائیل امروز به طور جدی در خطر است. دعا می‌کنم ان‌شا‌ء‌الله مردم مصر با درایت مسائل را پیگیری کنند و بر سر موضعشان بمانند و خداوند به رهبر ایشان تدبیر بدهد که از این آزمایش سربلند بیرون بیایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet