هدر موبایل
1389/11/25 19:57:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

آمانو خواسته به ادعاهای سیاسی ۱+۵ علیه ایران شکلی حقوقی دهد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعاهای دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه برنامه‌های هسته‌ای ایران را در راستای تکمیل پروژه سیاسی آمریکا ارزیابی کرد.

"جواد جهانگیرزاده" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت راجع به مواضع آمانو علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران گفت: اظهارات دبیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای در راستای مواضع البرادعی در خصوص نیت سنجی جمهوری اسلامی است.
وی افزود: در واقع آمانو با بیان عدم اطلاع از مکان تاسیسات جدید هسته‌ای ایران و تاکید بر ارائه اطلاعات بیشتر می‌خواهد پروژه آمریکایی‌ها را تکمیل و به نوعی موضوعات مربوط به جمهوری اسلامی در این رابطه را تیتر محافل خبری جهان کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: غرب به سرکردگی آمریکا تلاش دارد هر طور شده موضوع خبری جهان را از تحولات مصر به سوی دیگری تغییر جهت دهد، تا با این کار خروش و خیزش مسلمانان را کنترل و متوقف کند.
وی آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای را یک جایگاه حقوقی و تخصصی خواند و اضافه کرد: بعد از تاکیدات اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نخست وزیر فرانسه بر ضرورت گسترش تحریم‌ها ضد ایران، مواضع آمانو نشان می‌دهد که غرب با تمام قدرت درصدد تحت الشعاع قرار دادن تحرکات معترضین مصری است.
نماینده ارومیه خاطرنشان کرد: متاسفانه دبیرکل آژانس با اتخاذ این مواضع تلاش کرده است تا به ادعاهای سیاسی ۱+۵ علیه ایران شکلی حقوقی دهد؛ اما واقعیت آن است که آن‌ها موضوع هسته‌ای ایران را پیش کشیده‌اند تا تحت پروژه ایران هراسی، هوشیاری و بیداری اسلامی را خاموش کنند.
وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی و آژانس هسته‌ای کشور باید هرچه زود‌تر پاسخ مستدل به این اتهامات واهی ارائه کنند اما مسئولین رده بالای کشور نباید مشغول این پروژه آمریکایی شوند چون غرب همین را می‌خواهد که ایران را وارد حاشیه کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در مورد رویکرد ۱+۵ برای مذاکره با جمهوری اسلامی اظهارکرد: غرب همچنان مترصد است که با فشار و تهدید به اعمال تحریم‌های گسترده‌تر، ایران را راضی به قبول پاره‌ای تعهدات خارج از معاهده ان. پی. تی نماید؛ اما واقعیت آن است که وضعیت تغییر نکرده و این نوع رویکرد همانند گذشته جواب نخواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet