خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/11/26 11:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون اقتصادی:

اگر حجم بودجه 90 مانند بودجه 89 باشد، مسلما در رسیدگی به آن دچار مشکل خواهیم شد

**نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاخیر در زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس گفت: اصولا بودجه باید از ۱۵ آذرماه به مجلس تقدیم می‌شد و به نظر من این تاخیر نه برای دولت خوب است نه برای مجلس و رسیدگی به لایحه بودجه را با تعجیل روبرو می‌کند و مطمئنا بر روند رسیدگی به آن تاثیرمی‌گذارد.

سیدکاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که هر چه زمان بیشتری برای رسیدگی به لایحه بودجه وجود داشته باشد رسیدگی به لایحه به نحو مطلوب‌تری انجام می‌شود، اظهار کرد: اگر لایحه بودجه سال 90 مشابه لایحه بودجه سال 89 باشد در این فرصت کوتاه قابل جمع کردن نیست.

وی گفت: طبق زمان‌بندی که ما در آیین‌نامه داریم ابتدا باید دو فوریت مطرح شود و بعد از تصویب فوریت، باید کلیات آن طرح گردد و لایحه بودجه به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع می‌شود و بعد از آن کمیسیون تلفیق حدود یک ماه برای رسیدگی به لایحه بودجه زمان لازم دارد که نهایتا حدود دو ماه زمان برای بررسی لایحه بودجه نیاز است.

وی افزود: اگر از حجم بودجه سال 90 کم شده باشد شاید تا پایان سال جدید قابل رسیدگی باشد، ولی اگر حجم آن مانند بودجه سال 89 باشد، مسلما در رسیدگی به آن دچار مشکل خواهیم شد.

دلخوش در پایان خاطرنشان کرد: تصویب بودجه یک دوازدهم برای کشوری که آرامش در آن برقرار است و مشکلی در آن نیست به مصلحت نیست، اما نهایتا اگر بررسی بودجه تا پایان سال میسر نباشد احتمال دارد که ناچار باشیم بودجه یک دوازدهم را به تصویب برسانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet