ایام محرم 1398
1389/11/26 10:23:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از عبدالرضا ترابی؛

امام(ره) اتفاقات عصر کنونی را موبه مو پیش‌بینی کرده بودند

**عبدالرضا ترابی، نماینده مردم گرمسار طی یادداشتی که در نشریه کویر منتشر شده به بررسی تحولات مصر و تونس پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،متن این یادداشت در پی می آید:

بیانات حضرت امام(ره) در مورد کشور مصر که مربوط به بیش از 20 سال پیش است باید از رسانه ملی پخش می‌شد تا مردم بدانند که بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران همه اتفاقات عصر کنونی را موبه‌مو پیش‌بینی کرده است. گویی همین دیروز بود و حضرت امام همه چیز را از نزدیک دیده بود.

اعتراضات مردمی از کشور تونس آغاز شد که نتیجه آن نیز برکناری زین‌العابدین بن علی، رئیس‌جمهور این کشور بود. البته این مورد را برخی شخصیت‌های کشورهای عربی نیز پیش‌بینی کرده بودند که جریانات تونس الگویی برای دیگر کشورها می‌شود. همیشه از قبل دیده‌ایم که مردم کشوری مانند مصر به دلیل آگاهی‌های سیاسی بالا همیشه زبانزد بوده‌اند. در این کشور بارها اعتراضاتی از زمان انور سادات صورت گرفته بود که نتیجه‌ای نداشت. پس از سادات هم حسنی مبارک بر سر کارآمد که رابطه خوبی با اسرائیل برقرار کرد و در حقیقت ادامه‌دهنده راه انور سادات و دست نشانده آمریکا بود.

حسنی مبارک حامی خوبی برای آمریکا بود و مو‌به‌مو دستورات آنها را اجرا می‌کرد. البته اتفاقات تونس موجب شد تا این آتش زیر خاکستر شعله بکشد و مردم برای اعتراض به خیابان‌ها بریزند. در نتیجه نیز دیدیم که مردم ازهمه اقشار در همه شهرهای مصر با هم متحد شدند و به میدان آمدند.

حضور مردم موجب وحشت مبارک و آمریکا شد که هرچه تلاش کردند وی را بر سر قدرت نگه دارند ممکن نشد. در حقیقت این نظر خداوند بود که در دهه فجر انقلاب اسلامی این اتفاق بیفتد. باتوجه به وجود فیلم‌های بیانات حضرت امام درباره مصر، این مورد را به مجلس هم منعکس کرده‌ام که باید بیانات حضرت امام از تلویزیون پخش می‌شد و کاش این صحبت‌ها را روی لوح فشرده برای مردم مصر نیز ارسال می‌کردند. به هر حال این خواست خداوند بود که در همان ایامی که رژیم شاهنشاهی در ایران منقرض شد و شاه به همین کشور مصر فرار کرد، یک دیکتاتور دیگر هم از کشور مصر فرار کند.

مردم مصر با انقلاب ایران آشنایی کاملی دارند و نیز مسلمانان روشنفکر و زیادی در آنجا حضور دارند. آنها نیز ایرانی‌ها را دوست دارند و مردم این کشور دوست دارند که با ایرانیان ارتباط داشته باشند. باتوجه به شناخت و علاقه آنها نیز خداوند کمک کرد که این پیروزی آنها در دهه فجر انقلاب اسلامی ایران صورت بگیرد.

همه این موارد نشان می‌دهد که انقلاب ایران نه تنها الگویی برای خاورمیانه بلکه متعلق به همه دنیاست. مردم کشورهای دیگر متوجه شده‌اند که یک فرد روحانی چطور یک رژیم شاهنشاهی را که 2500 سال برقرار بوده است برکنار کرد. همه دیدند که وقتی مردم با یک رهبر هوشیار و قدرتمند همراه باشند می‌توانند یک رژیم شاهنشاهی را برکنار کنند. حالا این مورد در کشورهای دیگر هم جای سؤال است که چطور انقلاب مصر همزمان با انقلاب ایران پیروز شد و این چیزی جز عنایت و معجزه خداوند نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet