هدر موبایل
1389/11/26 12:08:00
سرویس صحن

موافقت نمایندگان با کلیات و جزئیات طرح حمایت از افراد کشته شده توسط گروهک های ضدانقلاب

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات و جزئیات طرح حمایت از افرادی که توسط گروهک های ضدانقلاب و منحرفین اعتقادی اسیر، کشته و یا معلول می شوند، موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در ادامه جسه علنی روز سه شنبه 26 بهمن ماه 89 نمایندگان مجلس شواری اسلامی کلیات طرح حمایت از افرادی که توسط گروهک های ضدانقلاب و منحرفین اعتقادی اسیر، کشته و یا معلول می شوند را با 176 رای موافق، صفر رای مخالف و 3 رای ممتنع تصویب کردند.

در ادامه جزئیات این طرح به رای گذاشته شد و نمایندگان با 126 رای موافق، 4 رای مخالف و 2 رای ممتنع با جزئیات این طرح نیز موافقت کردند.

براساس ماده واحده این مصوبه کلیه اتباع ایرانی که توسط گروهک های ضدانقلاب یا جزئیات اعتقادی منحرف یا هدف ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد رعب و حشت در جامعه اسیر، مجروح یا کشته شده و یا می شوند حسب مورد مشمول قوانین و مقررات مربوط به آزادگان، جانبازان و شهدا خواهند بود.

براساس تبصره یک این مصوبه نیز مرجع تشخیص مصادیق موضوع این ماده شورایی متشکل از استاندار (به عنوان رئیس)، رئیس دادگستری استان فرمانده یا سپاه پاسداران استان، ‌فرمانده نیروی انتظامی استان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهد بود.

تبصره 2 این ماده واحد هم دولت را موظف کرده است بار مالی ناشی از این قانون را در بودجه سالیانه پیش بینی نماید.

نمایندگان مجلس در فوریت این طرح را در جلسه علنی روز یکشنبه 24 بهمن ماه با 179 رای موافق، 5 رای مخالف و 13 رای ممتنع تصو یب کرده بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet