ایام محرم 1398
1389/11/26 14:52:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی:

اعتماد متقابل بین ایران و ترکیه وجود دارد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حمایت از گسترش روابط دو جانبه ایران و ترکیه، اعلام کرد: اعتماد متقابل بین دو کشور وجود دارد.

"حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سفر "عبدالله گل"، رئیس جمهور ترکیه به ایران و تاثیر این سفر بر تحولات خاورمیانه، گفت: به طور طبیعی ارتباطات بین کشورها برای طرفین سودآور است.

نماینده بیرجند و درمیان تبادل کالا و خدمات را از دیگر نتایج ارتباط میان کشورها دانست و اظهار کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه، به ویژه با کشورهای همسایه همواره ارتباط است و این رابطه با کشوری همچون ترکیه به دلیل داشتن منافع و مرز مشترک حتما باید حفظ و تقویت شود.

ابراهیمی در ادامه با اشاره به روابط خوب تهران - آنکارا، خاطرنشان کرد: دولت مردان ترکیه‌ای اعتماد زیادی به جمهوری اسلامی ایران دارند و این اعتماد متقابل است و ما هم اعتماد زیادی به مقامات آنکارا داریم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این راستا به سفر هیات همراه 300 نفره "عبدالله گل" به تهران اشاره کرد و گفت: آمدن این هیات سنگین همراه رئیس جمهور ترکیه نشانگر ارتباط خوب و رو به گسترش روابط دو کشور است.

نماینده بیرجند همچنین با تاثیرگذار خواندن نقش ایران و ترکیه بر تحولات منطقه، تصریح کرد: با توجه به تحولات شمال آفریقا و منطقه (تغییر دولت‌های مصر و تونس به دلیل اعتراضات مردمی) دو کشور ایران و ترکیه می‌توانند تاثیر بسیاری در آینده کشورها گذاشته و بر تحولات منطقه اثرگذار باشند؛ به ویژه اینکه ترکیه یک کشور بزرگ و درحال توسعه است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با اشاره به جایگاه ترکیه در منطقه، نقش این کشور را در تحولات منطقه تاثیرگذار دانست و افزود: جمهوری اسلامی به دنبال گسترش روابط دوجانبه با ترکیه است، چرا که گسترش روابط دو کشور می تواند بر تحولات منطقه اثرگذار باشد.

"عبدالله گل"، رئیس جمهور ترکیه یکشنبه شب در راس هیات 300 نفره به تهران آمد. "عبدالله گل" قرار است در سفر چهار روزه خود به ایران از شهرهای تبریز و اصفهان نیز دیدن کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet