خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/26 15:00:00
سرویس صحن
حداد عادل:

سرنگونی دیکتاتوری مصر در 22بهمن عنایت الهی است

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با محکوم کردن اتفاقات ۲۵ بهمن و عمل دعوت کنندگان به راهپیمایی در این روز اظهار داشت: شباهت‌های زیادی در اهداف مطالبات و روش‌های حرکت مردم ایران در انقلاب اسلامی و انقلاب مردم مصر وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حداد عادل در جلسه علنی امروز (26 بهمن) در نطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد، گفت: 22 بهمن امسال در حالی فرا رسید که مردم ایران شادی مضاعف داشتند.

وی تصریح کرد: ملت ایران از یک سو شادمان بودند که انقلاب اسلامی مانند سروی سربلند و سرافراز در جهان قد برافراشته و 32 سال در برابر توطئه‌ها و تهدیدها ایستادگی کرده و با نشاط و تاثیرگذار به حیات پربرکت خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نیز شادمان بودند که مردم مسلمان تونس و مصر با الهام از اسلام و قرآن و با استفاده از تجربه موفق انقلاب اسلامی در ایران در برابر دشمنان و حکام مستبد منطقه و کشورهای خود به پا خاسته اند و به پیروزی رسیده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشاهده شور انقلابی و ایمان و آگاهی مردم تونس و مصر برای مردم ایران مایه افتخار بود؛ شباهتی که در اهداف و مطالبات و حتی روش های حرکت مردم با اهداف و روش های مردم ایران در انقلاب اسلامی سال 1357 مشاهده می شد به راستی حیرت آور بوده و از همه حیرت آور، سرنگونی دیکتاتور مصر، حسنی مبارک، در همان روز 22بهمن بود که آن را جز نشانه عنایت الهی و معجزه قرن نمی توان دانست.

وی با بیان این که ما این پیروزی را به ملت های بیدار تونس ومصر تبریک می گوییم گفت : از ملت مصر می خواهیم تا رسیدن به همه‌ مطالبات خود از پای ننشینند و مراقب باشند، حال که دشمن را از در بیرون رانده‌اند دوباره از پنجره وارد نشود.

حداد عادل با اشاره به درخواست موسوی و کروبی معترضان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 برای برگزاری راهپیمایی در 25 بهمن اظهار داشت: آنچه تعجب آور و تاسف آور است این است که در ایران آقایان کروبی و موسوی از طرفداران خود دعوت کردند جدا از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن روز 25 یعنی دیروز به خیابان ها بیایند  و تحت عنوان حمایت از مردم مصر با دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران مخالفت کنند.

وی افزود: آنان پیش خود حساب کرده بودند از دو حال خارج نیست یا وزارت کشور اجازه‌ راهپیمایی می‌دهد و یا نمی دهد؛ اگر اجازه داد مثل روزهای اول بعد از انتخابات خرداد 88 همه چیز را آتش می زنیم و خراب می‌کنیم تا در تلویزیون‌های آمریکا و اسراییل و رسانه‌های غربی نشان داده شود انقلاب منطقه به ایران هم سرایت کرده است.

وی ادامه داد: آنان این گونه پیش بینی کرده بودند که اگر وزارت کشور اجازه نداد و نیروهای انتظامی در خیابان ها حاضر شدند باز هم برای رسانه های دشمنان اسلام و ایران خبر تهیه خواهد شد تا کینه خود را نسبت به این انقلاب و امام و رهبری و ملت ایران نشان دهند. آنها پیش خود حساب کرده بودند که در هر حال برنده‌ایم، زیرا برای تبلیغ علیه نظام خوراک مناسبی در اختیار رسانه‌ها گذاشته‌ایم.

وی تصریح کرد:  اما به آنها می گوییم که شما در هر حال بازنده بوده‌اید و هستید. مگر شما نبودید که در روز قدس ماه رمضان سال قبل دعوت به تظاهرات کردید و عده ای به نام طرفداری از شما به خیابانها آمدند و با تظاهر علنی به روزخواری، شعار «نه غزه نه لبنان» سر دادند؟ شما آن روز این حرکت و این شعارها را محکوم نکردید و حالا طرفدار مردم مصر شده اید که بزرگترین خواسته آنها قطع رابطه مصر با اسرائیل و قرار گرفتن ملت و دولت مصر در کنار مردم مظلوم فلسطین است.

عادل تاکید کرد: بعد از اعلام موضوع صریح و شجاعانه و اسلامی و انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه 15 بهمن امسال تهران و راهپیمایی عظیم مردم در جمعه 22بهمن، چه نیازی به راهپیمایی و تظاهرات جداگانه بود که شما زمینه را برای فتنه‌گری منافقین و سلطنت طلبان و دشمنان بی شرم انقلاب اسلامی فراهم کنید و آب به آسیاب دشمنان بریزید تا بخواهند انقلاب‌های مردم مصر و تونس را از مخالفت با آمریکا و اسراییل منحرف سازند؟!

وی یادآور شد: کاری که شما کردید شبیه کار برادر حاتم طایی است که وقتی دید همه به سبب سخاوت‌ها و کرامت های اخلاقی به حاتم توجه می‌کنند و کسی به او توجه ندارد برای معروف شدن در چاه مقدس زمزم ادرار کرد و مشهور شد؛ آری امروز شما هم در منطقه و در ایران، مثل برادر حاتم، مشهور شده اید مشهور به خدمت به دشمنان اسلام.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet