شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/26 15:46:00
سرویس بین الملل
نماینده ورامین:

اظهارات غیر حقوقی آمانو موجب سلب اعتماد ایران از آژانس می‌شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات آمانو مبنی بر عدم اطلاع از تاسیسات جدید هسته‌ای ایران را غیر حقوقی خواند و تصریح کرد: این نوع مواضع غیر حقوقی باعث می‌شود جمهوری اسلامی نسبت به نهاد‌های بین المللی بالاخص آژانس اعتماد خود را از دست بدهد و در مسیر ادامه همکاریش‌ها با آن‌ها به مشکل بخورد.

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌و‌گو با خانه ملت راجع به مواضع آمانو علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران گفت: مطابق گزارش ها و بیانیه‌های آژانس که حدود ۲۲ بار اعلام شد هیچ انحرافی در تاسیسات هسته‌ای ایران وجود ندارد.
وی افزود: موضعگیری‌های دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اظهار نگرانی نسبت به عدم اطلاع دقیق از محل تاسیسات جدید هسته‌ای ایران تعجب برانگیز است؛ چراکه این حرف‌ها اصلا اساس حقوقی و کار‌شناسی ندارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آژانس هیچ سند معتبری جهت تایید ادعاهای دبیرکل خود نمی‌تواند ارائه کند، تصریح کرد: اظهارات مذکور رنگ و بوی سیاسی دارند زیرا جمهوری اسلامی همواره به ابهامات و سوالات این مرجع بین المللی پاسخی مستدل و قانع کننده داده است.
وی اضافه کرد: اگر واقعا آژانس درصدد است تا سوالات و مسائل دیگری را طرح کند این را در قالب یک نامه رسمی ارائه دهد تا پاسخ کار‌شناسی بگیرد؛ نه آنکه با موج رسانه‌ای بخواهند به یکسری مباحث سیاسی رنگ حقوقی بزنند.
نماینده ورامین خاطرنشان کرد: این نوع مواضع غیر حقوقی باعث می‌شود جمهوری اسلامی نسبت به نهاد‌های بین المللی بالاخص آژانس اعتماد خود را از دست بدهد و در مسیر ادامه همکاریش‌ها با آن‌ها به مشکل بخورد. مگر آنکه مراجع مذکور در چارچوب وظایف قانونی خود عمل کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet