هدر موبایل
1389/11/26 16:04:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

آمانو حافظ منافع قدرت‌های جهانی است

**نماینده شازند ضمن غیرحقوقی خواندن اظهارات آمانو تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی کشور باید از آژانس بخواهد که اگر ابهام و سوال جدیدی نسبت به برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران دارد در قالب نامه رسمی و از طریق کانال‌های تعریف شده داخل NPT آن‌ها را پیگیری نماید.

"محمود احمدی بیغش" در گفت‌و‌گو با خانه ملت راجع به مواضع آمانو علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران گفت: با مروری بر نحوه شکل گیری سازمان‌ها و نهاد‌های بین المللی حکایت از آن می‌کند که ساز و کار آن‌ها طوری تدوین شده که حافظ منافع قدرت‌های بزرگ جهانی باشد.
وی افزود: آمریکا و متحدانش سعی دارند تا با اعمال نفوذ در انتخاب روسای این مراجع بین المللی منافع خود را حفظ کنند؛ بنابراین آمانو همانند البرادعی طوری در حوزه کاری خود وارد عمل می‌شود و موضعگیری می‌کند که خدشه‌ای به انتظارات قدرت‌های غربی وارد نشود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ایران از جمله معدود کشورهایی است که فرا‌تر از NPT به مواد معاهده پایبند بوده و در هر زمان و هر مکان که بازرسان آژانس خواستند اجازه بازدید داده است.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی به آن سطح نیز اکتفا نکرد و هر چند وقت یکبار از سفرا، نخبگان و کار‌شناسان اتمی کشورهای جهان برای بازدید از تاسیسات اتمی خود در قالب تور هسته‌ای دعوت می‌کند و آن‌ها هم در پایان سفر از اقدامات روشنگرانه و شفاف ساز ایران تشکر و قدردانی کرده‌اند.
نماینده شازند خاطرنشان کرد: اظهار نگرانی آمانو مبنی بر عدم اطلاع از تاسیسات جدید هسته‌ای ایران به این خاطر صورت گرفت که شکست استکبار جهانی در مصر و تونس کم رنگ شود و اولویت‌های خبری جهان مجددا به سمت جمهوری اسلامی برگردد.
وی در مورد وظیفه دستگاه دیپلماسی در این رابطه نیز ادامه داد: دستگاه دیپلماسی کشور باید از آژانس بخواهد که اگر ابهام و سوال جدیدی نسبت به برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران دارد در قالب نامه رسمی و از طریق کانال‌های تعریف شده داخل NPT آن‌ها را پیگیری نماید وگرنه موج‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی جز پیچیده‌تر کردن فضا، کار دیگری انجام نمی‌دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet