ایام محرم 1398
1389/11/26 16:07:00
سرویس اقتصادی
خسته‌بند با تأکید بر لزوم نظارت جدی بانک‌مرکزی بر عملکرد بانک‌ها:

بانک‌ها به توسعه‌اقتصادی و رشدصنعتی کشور توجه نمی‌کنند

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات به بخش های صنعتی کشور انتقاد کرد و گفت: بانک ها در ارائه تسهیلات، بدون توجه به توسعه اقتصادی و صنعتی کشور، به فکر سود خودشان هستند.

"حسن خسته بند" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، از بالا بودن نرخ بهره بان کها در ارائه تسهیلات به بخش های مختلف صنعتی کشور انتقاد کرد و اظهار داشت: اگر با این مشکل برخورد نشود، صنایع کشور برای توسعه و پیشرفت با مشکلات اساسی روبه رو خواهند شد.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس، با بیان مشکلات موجود در زمینه صنعت، افزایش هزینه های صنایع در بخش های مختلف از جمله پرداخت دستمزد کارگران را یکی از مشکلات صنایع در سال آتی برشمرد و تصریح کرد: بانک ها می توانند با پایین آوردن سود تسهیلات ارائه شده به این بخش، تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کنند.

خسته بند، هدف بانک ها را در ارائه تسهیلات به بخش صنایع، کسب سود خواند و افزود: بانک ها در صورت زیان مشتریان خود به ویژه در بخش صنعت، مسئولیتی را قبول نمی کنند.

وی، یکی دیگر از مشکلات صنایع کشور برای دریافت تسهیلات از بانک ها را تأخیر در پرداخت آن برشمرد و گفت: مسئولان کشور برای دریافت تسهیلات با تأخیر دو تا سه ساله بانک ها روبه رو هستند که این موضوع تمام برنامه ریزی های آنها را با مشکل رو به رو می کند.

خسته بند، قراردادهای بانک ها با مشتریان خود برای پرداخت تسهیلات را یک طرفه خواند و افزود: بانک ها به فکر توسعه اقتصادی خود هستند و به توسعه اقتصادی و رشد صنایع کشور توجهی نمی کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از بانک های خصوصی، سود دریافتی این بانک ها را بسیار بالا خواند و گفت: نظارت بانک مرکزی بر عملکرد بانک ها، راهکار اصلی برطرف کردن این مشکل است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet