هدر موبایل
1389/11/26 14:20:00
سرویس صحن
حیدری در نطق میان دستور خود:

عدم ایجاد اشتغال پایدار، طرح ها و قوانین را دچار مشکل می‌کند

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر این که باید همه سازکارهای لازم برای ریشه‌کنی بیکاری مزمن کشور در بودجه سال ۹۰ لحاظ شود، گفت: عدم ایجاد اشتغال پایدار، همه طرح‌ها و قوانین حذب را دیر یا زود دچار مشکل خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در نشست روز سه شنبه 26 بهمن ماه 1389، نورالله حیدری دستنائی در نطق میان دستور خود با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال اظهار داشت: با همه وجود از ملت رشید و با بصیرت ایران اسلامی به ویژه مردم ولایت مدار استان چهارمحال و بختیاری و حوزه انتخابیه ام به دلیل حضور تاریخی و شکوهمند خویش در راهپیمایی عظیم 22 بهمن امسال و اعلام وفاداری دائمی آنان از نظام مقتدر اسلامی‌مان تشکر کنم.

نماینده مردم اردل و فارسان، کلیار و کوهرنگ افزود: سران فتنه در بدعتی آشکار پس از هر حضور گسترده مردمی خواستند تا آثار اقتدار نظام را در کام ملت تلخ کنند و اربابان روسیاه خود را خشنود سازند، ولی زهی خیال باطل و هیهات که مردم غیور ما نظام اسلامی را تنها نمی‌گذارند.

وی، تبلور مهمترین گام پیروزی ملت های انقلابی و دین مدار مصر و تونس سرنگونی دیکتاتورهای وابسته کشورشان خواند و گفت: بیداری اسلامی که ناشی از ظرفیت های اسلام ناب محمدی (ص) و یا الهام از آموزه های انقلاب اسلامی ملت بزرگوار ایران بوده است، می رود که همه جهان اسلام و مستضعفان عالم را بیدار کند و وعده الهی امام امت و نویدهای رهبری معظم انقلاب را در نابودی قریب الوقوع رژیم جعلی اسرائیل و افول قدرت شیطانی امریکا را در خاورمیانه و جهان محقق کند.

حیدری با بیان این که ولایتمداری، مکتبی و مردمی بودن قوای سه گانه کشور که با هدایت های داهیانه رهبر معظم و فرزانه انقلاب همراه است، عرصه را بر دشمنان تاریخی و مزدوران داخلی آنان تنگ کرده و بنابراین معدود اختلاف سلیقه‌ها که طبیعی بوده به عنوان چالشی بزرگ در میان قوا تبلیغ می‌کنند، در حالی که رئیس‌جمهوری هوشمند و اندیشمند و رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه به خوبی مراقب این شیطنت‌ها بوده و هرگز نخواهند گذاشت که دشمنان موفق شوند و اگر دست‌هایی که پنهان و آشکار تلاش می‌کنند، نقابی ایجاد شود به مدد تدبیر قوا قطع خواهد شد.

وی، موقعیت کنونی کشور در عرصه سیاسی، اجتماعی، قانونگذاری و اجرایی در بهترین شرایط خواند و افزود: زیرا رهبری حکیم و متقدر مردمی بصیر و مومن قوای سه گانه ای چابک و نیرومند و دشمنی مغلوب و متاصل داریم، بنابراین بهترین زمان ممکن است تا گره های ناگشوده فراروی مردم وفادار و عزیر را بگشاییم.

حیدری یادآور شد: امروز قوت نظام در تصمیم و اجرا و همراهی مردم در اجرای برنامه ها و قوانین مهم چون هدفمندسازی یارانه، شتاب و جهش بی نظیر در حرکت به سوی قله های علم و دانش و ناکام گذاشتن دشمن در اندیشه های ناپاک خویش کاملاً مشهود است. بنابراین فرصت مغتنمی است تا مجلس و دولت در یک اقدام عاجل و در آستانه بررسی و تصویب بودجه سال 1390 همه ساز و کارهای لازم برای ریشه کنی بیکاری مزمن در کشور را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس، با تأکید بر این که عدم ایجاد اشتغال پایدار، همه طرح ها و قوانین خوب را دیر یا زود دچار مشکل می کند، اظهار داشت: استدعای ما از دولت این است که بودجه سال 1390 را با محوریت اشتغال پایدار تنظیم و تصویب کنند.

به گفته وی، اگر دو قوه نیرومند ودلسوز نظام یعنی مجلس و دولت کنونی که آزمون های موفقی را داشته اند این اقدام حیاتی را به نتیجه نرسانند معلوم نیست چنین قرصتی فراهم شود.

حیدری ادامه داد: در موضوع انتظارات از یک نماینده باید گفت فی الحال او را به تنهایی یک کابینه بالفعل می دانند و می خواهند، زیرا باید در تمام حیطه های اجرایی کشور علاوه بر وظایف ذاتی نمایندگی پاسخگو باشد و در عین حال از یک مقام درون پایه دولتی بیشتر با مردم حشر و نشر داشته و کمتر از او امکانات در اختیار دارد.

وی ادامه داد: بنابراین اگر فریاد می کند یا تذکرهای پی درپی می دهد و یا وزیران را فرا می خواند، همه و همه به دلیل پیرایه هایی است که بر این جایگاه بار کرده اند و ملت این را می داند و دولت باید بیش از این نماینده را یاری دهد. شاید تصویب طرح هایی همچون استانی شدن انتخابات مجلس بتواند قدری از آلام نمایندگان بکاهد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet