انتخابات ریاست جمهوری
1389/11/26 18:10:00
سرویس سیاسی
بادامچیان خبر داد:

اضافه شدن 13 دستگاه در زیرمجموعه نظارت مجلس

**مشاور عالی نظارت رییس مجلس در دومین همایش اداره امور کل ناظرین گزارش خود را ارائه کرد.

"اسدالله بادامچیان" در این همایش با تاکید بر وظیفه نظارت نمایندگان در عرصه های اجرایی و پیگیری حسن اجرای قوانین تاکید کرد: نظارت باید در چارچوبی انجام شود که ضمن حفظ استقلال قوا برای کشور و نظام نیز موثر باشد.

وی افزود: 177 ناظر مجلس در 278 جایگاه نظارتی مشغول فعالیت هستند که در غالب جزوه ای نحوه عملکرد آنها درج شده است.

نماینده مردم تهران با تاکید بر لزوم توجه به جایگاه نظارت در مجلس گفت: در مورخ 17/2/86 آئین نامه ای در یک صفحه تصویب شد که امروز برای ارتقاء این جایگاه نیاز به تکمیل دارد.

وی با اشاره به جلسات پی در پی که با ناظران مجلس مجلس داشته است، تصریح کرد: مجلس در شصت شورا و هیات ناظر دارد؛ اما با بررسی هایی که صورت گرفت متوجه شدیم حضور نمایندگان مجلس در بیست هیات و شورا لزومی ندارد؛ چرا که اصلاً تشکیل نمی شوند در عوض در 13 دستگاه لازم است ناظران مجلس حضور یابند؛ ولی با وجودی که قانون و بودجه آن مراجع از سوی مجلس تصویب می شود اما قوه مقننه هیچ ناظری در آنها ندارد.

بادامچیان افزود: بنابراین بحث تکمیل نظارت و ساماندهی ناظرین در حال حاضر در غالب طرحی به کمیسیون آئین نامه مجلس ارائه شد که در آن طرح آمده است حضور نمایندگان در بیست هیات و شورا حذف و سیزده دستگاه اجرایی اضافه شود.

وی تصریح کرد: همه 177 نماینده ناظر در ده گروه همگن قرار گرفتند تا با مدیریت و ساماندهی کارآمدتر عملکرد نظارت مجلس در حوزه های مربوطه ارتقاء دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet