حلول ماه ربیع الاول
1389/11/26 18:15:00
سرویس بین الملل
نماینده مردم تهران:

اظهارات آمانو یادآور مواضع دوپهلوی البرادعی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمانو در راستای سیاسی کاری‌های دبیرکل اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی حرکت می‌کند، افزود: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی از مسئولان آژانس بخواهد تا سوالات و ابهامات را در چارچوب NPT مطرح کنند.

"فاطمه آلیا" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت راجع به مواضع آمانو علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران گفت: ادبیات آمانو یادآور مواضع البرادعی است که در زمان مسئولیتش تحت فشار ۱+۵ مخصوصا آمریکا از حریم انصاف و قانون خارج می‌شد.
وی اضافه کرد: امروز نیز آمانو در راستای سیاسی کاری‌های دبیرکل اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی حرکت می‌کند و با اتخاذ مواضع دوپهلو اتهاماتی را متوجه جمهوری اسلامی می‌کند. دستگاه دیپلماسی باید روند شفاف سازی را با قدرت و قوت بیشتر ادامه دهد تا این مباحث غیرحقوقی تاثیری بر افکار عمومی جهان نگذارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: مجامع بین المللی مستقل نظیر جنبش عدم تعهد که بیش از ۱۰۰ کشور هستند همیشه نسبت به اطلاع رسانی‌های ایران عکس العمل مثبت داشتند و حق ایران را در پیشبرد برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای محترم شمردند.
وی افزود: از آنجا که ایران عضو فعال NPT است و همیشه در چارچوب این معاهده بین المللی عمل کرده است، انتظار دارد تعامل و ارتباط آژانس به لحاظ حقوقی و قانونی استمرار یابد و دست خوش سیاسی کاری‌های قدرت‌های جهانی نشود.
نماینده تهران خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی از مسئولین آژانس بخواهد تا سوالات و ابهامات را در چارچوب NPT مطرح کنند و با ایجاد موج رسانه‌ای درصدد اتهام افکنی و تقویت موضع خود نباشد. ضمن آنکه اگر ایران پاسخ روشن و مستدلی به آژانس داد حفظ امانت داری صورت بگیرد و اطلاعات را در اختیار منافقین و دشمنان ما قرار ندهند.
وی ادامه داد: البته عباسی رئیس جدید سازمان انرژی اتمی که خود یکی از قربانیان نجات یافته از ترور است خوب به مسائل آگاهی دارد و قدرتمند و عزتمند‌تر از گذشته مسائله این حوزه را پیگیری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet