خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/27 09:48:00
سرویس فرهنگی
یادداشت آرین منش به مناسبت هفته وحدت

جامعه متنوع ایران با فرهنگ​های مختلفش نیازمند وحدت است

**رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در یادداشتی به مناسبت هفته وحدت خواستار وحدت همه مسئولان و صاحب نظران و نخبگان شد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت جواد آرین منش در این یادداشت که هفته نامه قدس آن را منتشر کرد نوشته است:

جامعه‌شناسان معتقدند جامعه ایران دارای فرهنگی موزاییکی است که براساس این نظریه، این فرهنگ از کنار یکدیگر قرار گرفتن خرده‌فرهنگ‌های مختلف تشکیل شده و به مراقبت بیشتری نیاز دارد چراکه وجود آن می‌تواند عاملی برای ایجاد شکاف در صفوف به هم فشرده مردم شود.

 به همین دلیل باید در آستانه هفته وحدت تأکید کنیم که سران قوا، خواص و نخبگان کشور باید با حفظ وحدت خود برای مردم سرمشق و الگو باشند. توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یکی از اهداف دشمن در جنگ نرم ایجاد تفرقه در کشور است باید استراتژی مناسبی در این زمینه ریخته شود و همه مسئولان و صاحب‌نظران و نخبگان نیز در اجرای آن شرکت کنند.

یکی از توصیه‌های همیشگی امام راحل و مقام معظم رهبری حفظ وحدت، انسجام ملی و هماهنگی میان قوای سه‌گانه به ویژه رؤسای آن‌ها است. پیروزی انقلاب اسلامی مرهون اعتقاد و ایمان مردم به اسلام، تبعیت از رهبری به عنوان ولی‌فقیه، انسجام و وحدت ملی است که موجب تداوم انقلاب نیز شده است.

دشمنان برای برهم زدن وحدت مردم ایران و ایجاد مانع بر سر راه انقلاب اسلامی از روزهای ابتدایی شکل‌گیری آن، سعی در ایجاد تفرقه و چند‌دستگی‌های قومی و سیاسی در کشور کردند. برای جلوگیری از این حربه دشمنان، باید سران قوا، خواص و نخبگان کشور برای مردم سرمشق و الگو باشند. باید مؤلفه‌های وحدت‌بخش و نیز عوامل تفرقه‌انگیز شناسایی شود تا با کنارگذاشتن عوامل تفرقه، نقاط مشترک تقویت شود. نقطه مشترک حضور گسترده مردم و دلیل حضور افراد متفاوت اعم از سنین مختلف، اقوام و گروه‌های مختلف، حفظ نظام جمهوری اسلامی بود. حفظ نظام اسلامی و اطاعت از رهبری برای مردم به عنوان اصولی مهم تلقی شده و مصالح اسلام و کشور بر مصالح فردی و گروهی ترجیح داده می‌شود که وجود این شرایط موجب وحدت مردم برای حرکت در جهت رشد و تکامل انقلاب شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet