حلول ماه ربیع الاول
1389/11/27 10:36:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد در نطق پیش از دستور تاکید کرد

ملل اسلامی امروز جبهه متحدی را در برابر کفر تشکیل داده‌اند

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی رهبری معظم انقلاب را نماد حذف از خدا و بی اعتنایی به استکبار و شیاطین دانست و خاطرنشان ساخت: ملل اسلامی امروز با مدیریت و هدایت رهبر معظم انقلاب جبهه متحد و واحدی را در برابر کفر تشکیل داده اند و دنیای استکبار را به هیچ نمی شمارند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در آغاز جلسه علنی روز چهارشنبه 27 بهمن ماه 1389 محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در نطق پیش از دستور خود با گرامیداشت هفته وحدت، اظهار داشت: آغاز هفته افتخارآفرین و عزت بخش وحدت را که در پرتو درخشش نور اقدس پیامبر اعظم راه عزت واقتدار امت اسلام و وحدت و یکپارچگی پیروان آن پیامبر بزرگ را هموار نمود را به ملت عزیز، مسلمانان جهان، دلباختگان آن حضرت و نمایندگان محترم تبریک عرض می نمایم.

وی افزود: وجود اقدس رسول مکرم اسلام این مشغل پرفروغ عالم هستی که مظهر تمامی کمالات برجسته ای که انسان استعداد و ظرفیت دستیابی به آن را دارد برای دنیای اسلام و جامعه بشریت نعمتی بزرگ و هدیه ارزشمند الهی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پیامبر را اسوه و الگوی مسلمانان جهان دانست و گفت: خدای متعال این خورشید درخشان و پرفروغ و مشعل حیات بخش را به عنوان اسوه و الگوی مسلمانان جهان و دلباختگان حق تقدیم جامعه انسانی نموده است.

ابوترابی فرد تصریح کرد: برای کسانی که طالب لقاء حق و معرفت خدای سبحان هستند و کسانی که دغدغه تقرب به ذات اقدس احدیت را دارند، بهترین الگو و نمونه ای که با مبانی فکری و اعتقادی یا سجایای برجسته اخلاقی و با رفتار و منش خود می توانند این راه را فراروی آنها قرار دهد و با کتاب مقدس قرآن کریم بستر هدایت بشر را فراهم آورد، رسول مکرم اسلام است.

نماینده مردم قزوین خاطرنشان ساخت ما مسلمانان در پرتو شناخت و معرفت وجود اقدس او و گام نهادن در راه روشنی که فراروی ما نهاده است می توانیم به عنوان الگو در دنیای امروز نقش ایفا کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مهمترین ویژگی رسول مکرم اسلام را دعوت الی الله عنوان کرد و افزود: آن بزرگوار که ذوب در معرفت و عبودیت حق بود و در سایه فتح بلندترین قله های بندگی به نهایت کمال رسید، همه هستی و سرمایه خود را از بندگی حق دارد و برای دعوت الی الله، با بصیرت و معرفت و آگاهی هستی خویش را، زندگی افتخاربخش خویش را، امت خویش را به عنوان اسوه و الگو در جامعه بشری مطرح فرموده است.

ابوترابی فرد گفت: دعوت الی الله همان کلمه مقدس که بنیانگذار انقلاب اسلامی با این دعوت راه روشن خود را آغاز نمود و خلف صالح او رهبر معظم و فرزانه انقلاب فریاد بلند این سخن در این عصر و زمان است.

نماینده مردم قزوین تصریح کرد: همان سخن که امروز رمز آگاهی ملل مسلمان است، همان حقیقتی که فریاد بازگشت به اسلام را در دنیای اسلام، طنین انداز کرده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام در برابر دنیای کفر ایستاد و یاران باوفای او در برابر جبهه متحد کفر و نفاق راه پیروزی حق را هموار نمودند.

وی با بیان این کهف امام راحل رهبر معظم انقلاب و انقلاب اسلامی این درس را از پیامبر اعظم و قرآن کریم آموخته اند، اظهار داشت ملت بزرگوار مصرف ملت اسلام در سایه این آموزه حیات بخش قرآن کریم دنیای استکبار را به هیچ نمی شمارند و رویاروی اتحاد نامقدس آنان ایستاده اند.

ابوترابی فرد رهبری معظم را نماد حذف از ذات حق و بی اعتنایی به استکبار و شیاطین عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ملت عزیز ایران باید در سایه اطاعت و پیروی از رهبر معظم و فرزانه انقلاب که به حق نماد خشیت از خدا، خوف از ذات حق و بی اعتنایی به استکبار و شیاطین است این راه را با اقتدار و عزت تداوم ببخشند.

وی افزود: آموزه دیگر قرآن کریم که هفته وحدت می تواند این آموزه را عینیت ببخشد همانطور که در ایران اسلامی عینیت بخشیده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همکاران ارجمندم از اهل سنت، برادران و خواهران بزرگواری که افتخار پیروی از مکتب اهل بیت را دارند در کنار هم در یک جبهه واحد و مشترک تفسیر این کریمه مبارکه است «محمد رسول الله» .

ابوترابی فرد با تاکید بر این که امت اسلام باید یک جبهه واحد را در برابر کفر تشکیل دهند، گفت: امروز این جبهه متحد به نمایش گذارده شده است.

نماینده مردم قزوین در ادامه سخنان خود به دیدار رئیس جمهور ترکیه با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: مشاهده کردید در این دیدار رهبر معظم انقلاب مهمترین مساله جهان اسلام را وحدت امت اسلام عنوان کرده بودند، بر حفظ و تقویت این وحدت تاکید کردند.

وی با بیان این که رهبری معظم انقلاب امروز این جبهه متحد را مدیریت و رهبری می کنند، تصریح کرد: امروز ما شاهد شکل گیری این جبهه متحد در سراسر دنیای اسلام هستیم، ترکیه، لبنان، عراق، ایران اسلامی، سوریه، فلسطین، غزه، ملت عزیز مصر، ملل آگاه و مسلمان جنوب آسیا همه  با هم در یک جبهه واحد و متحد قرار دارند.

ابوترابی تاکید کرد: در این راه و مسیر شناخت نقطه های تفرقه برانگیز، شناخت کسانی که نقش ایادی دشمن را ایفا می کنند در این جبهه متحد ایجاد تفرقه و شکاف می نمایند، شناخت این افراد و برخورد قاطع و اصولی با آنان مهمترین رسالت همه ما است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کسانی که در جبهه متحد ما ایجاد اختلال می نمایند و درصدد آن هستند که این راه همواره را دچار چالش نمایند باید شناسایی کرد و با آنان برخورد اصولی و قاطع کرد.

ابوترابی فرد خاطرنشان ساخت: روز گذشته ملت عزیز ایران فریاد رسای خود را در ضرورت اتحاد جبهه حق و رویارویی با جبهه نفاق، تفرقه افکنان، فتنه آفرینان از حنجره های پاک نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی شنیده و امیدواریم این راه را با عزت و اقتدار تداوم ببخشیم و با فتنه آفرینان و تفرقه افکنان رویارویی منطقی و اصولی داشته باشیم و اجازه ندهیم در برابر سیل خروشان ملت عزیز ایران که در 22 بهمن 89 آن افتخار بزرگ را خلق کردند، اختلاس ایجاد کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تسلیت شهادت دو دانشجوی بسیجی در راهپیمایی 25 بهمن، اظهار داشت: شهادت این دو فرزند برومند ایران اسلامی صانع ژاله و محمد مختاری که در جنایت مشترک صحنه گردانان و بازیگران حوادث 25 بهمن ماه و فتنه آفرینان به شهادت رسیدند محضر دانشجویان، دانشگاهیان و خانواده های معظم آنان، مردم شریف خطه کردستان که در تقدیم شهدای پاک باخته همیشه پیشگام و پیشرو بودند تسلیت عرض می کنم.

وی افزود: امروز مردم عزیز تهران پیکرهای خونین این دو شهید بزرگوار را بر شانه های افتخارآفرین خویش حمل خواهند کرد و مشت محکمی بر سینه اغتشاش آفرینان و فتنه گران خواهند زد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet