هدر موبایل
1387/05/29 09:39:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیته تربیت بدنی مجلس:

فقدان برنامه‌ریزی جامع و مدیریت‌ ناکارآمد مهمترین عوامل ناکامی ایران در المپیک است

عضو کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، فقدان برنامه ریزی جامع برای ورزش قهرمانی و مدیریت‌های ناکارآمد و غیر متخصص را از جمله مهمترین عوامل ناکامی ورزشکاران ایرانی در المپیک دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "جواد آرین‌منش اظهار داشت: بیان دقیق علل ناکامی‌های ورزشی ایران در المپیک نیازمند انجام یک بررسی و پژوهش همه جانبه و تشکیل یک کمیته ویژه برای بررسی این قضیه است.

وی افزود: متاسفانه هنوز در کشور یک طرح جامع برای ورزش وجود ندارد که در آن جایگاه ورزش همگانی و قهرمانی و شرایط احراز مدیریت در ورزش و سایر امور مشخص شود. در واقع برنامه عملیاتی که در آن وظایف و مسئولیت‌های هر یک از فدراسیون‌ها را دقیقا مشخص کنیم وجود ندارد و مدیران براساس سلیقه و برداشت خود عمل می‌کنند.

آرین‌منش تاکید کرد: وقتی مدیران غیر ورزشی مسئولیت ورزش را عهده دار شوند نباید انتظاری فراتر از این داشت.

وی یادآور شد: در گذشته علت اصلی ناکامی‌ها در مسابقات جهانی کمبود امکانات و بودجه عنوان می‌شد اما در حال حاضر با وجود اینکه اعتبارات ورزش در چهار سال اخیر افزایش پیدا کرده و اعتبارات و بودجه روند صعودی داشته ولی کارنامه و دریافت مدال ما روند نزولی پیدا کرده است.

عضو کمیته تربیت بدنی مجلس خاطرنشان کرد: در اولین فرصت با دعوت از رئیس سازمان تربیت بدنی و مسئولان ورزش کشور علت ناکامی‌های ورزشکاران ایرانی در المپیک پکن را در کمیسیون فرهنگی بررسی خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet