شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/11/27 14:10:00
سرویس فرهنگی
آرین منش

نحوه هزینه کرد بودجه فرهنگی سال 89 شفاف نبود

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان ساخت: بودجه فرهنگی که سال گذشته به استانها برای ارتقاء شاخص های فرهنگی اختصاص یافت بسیار کلی بود و نحوه هزینه کرد آن مشخص نبود.

"جواد آرین منش"درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت در ارزیابی خود از تخصیص بودجه فرهنگی در سال گذشته اظهار داشت: تصویب بودجه فرهنگی درسال های اخیر از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بوده و روند صعودی داشته است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما متاسفانه در عمل عدم تخصیص بودجه برابر آنچه تصویب شده است برای دستگاه های فرهنگی مشکل ساز شده و عقب ماندگی در تخصیص بودجه به دستگاه های فرهنگی موجب اختلال در کار آنها شده است.

وی درخصوص چگونگی هزینه کرد بودجه فرهنگی سال گذشته در حوزه انتخابیه خود گفت: سال گذشته بودجه ای تحت عنوان ارتقاء شاخص های فرهنگی استان ها به همه استان ها اختصاص یافت که چارچوب هزینه کرد آن مشخص نبود و ما را با چالش مواجه کرد  چرا که این بودجه عنوان کلی داشت که شامل همه فعالیت های فرهنگی می شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در خصوص چگونگی بودجه دستگاه های فرهنگی در سال آینده تصریح کرد: بودجه دستگاه های فرهنگی از سال آینده باید عملیاتی باشد و موارد مصرف بودجه  و نتایج مورد انتظار دقیقا مشخص  گردد تا اینگونه بتوان عملکرد دستگاه های فرهنگی را مورد ارزیابی قرار داد و دیوان محاسبات نیز امکان نظارت بر هزینه کرد بودجه را داشته باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet