هدر موبایل
1389/11/27 13:52:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش جهرم و انقلاب اسلامی -2

خدمت به مردم باید با برنامه‌ریزی و در چهارچوب قانون باشد

**رئیس قوه مقننه جمهور ی اسلامی ایران تاکید کرد: مسئولان اگر سمتی می گیرند و مشغول کاری می‌شوند تنها یک وظیفه دارند و آن خدمت به مردم است که آن هم با برنامه‌ریزی و در چارچوب قانون باید صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" رئیس قوه مقننه کشورمان روز چهارشنبه 27 بهمن ماه در ادامه سخنانش در همایش ملی "جهرم و انقلاب اسلامی"، دیانت مردم را عامل مهمی در خنثی شدن توطئه های پس از انقلاب عنوان کرد و افزود: هر زمان که امام نظر می دادند مردم به دلیل دیانتی که داشتند با سرعت آن فتنه را دفن می کردند.

وی افزود: امام با کلمات کوتاه مردم را راهنمایی می‌کرد در صورتی که این فتنه‌ها، فتنه‌های کوچکی نبود و شاخص رهبری و رابطه دینی و قلبی ایشان با مردم آنها را خنثی می‌نمود.

لاریجانی به آبادانی کشور به عنوان یکی از ماموریت های نهادها در امروز اشاره کرد و گفت: ما به استقلال اقتصادی دست پیدا نخواهیم کرد مگر آنکه عدالت محقق شود.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: خوشبختانه امروز گام های بلندی دراین رابطه برداشته شده است و اینکه ما نیروی انسانی تحصیل کرده داریم عاملی برای پرش شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نقش رهبری در این ابعاد نقش کانونی بوده است،‌تاکید کرد: هیچ موضوع مهم و استراتژی مهم در کشور نداریم که ولایت فقیه و رهبری نقش کانونی در آن نداشته باشند؛ حتی در آن زمانی که دولت‌ها آمادگی حمل اینگونه بارها مانند مسئله هسته ای را نداشتند نقش رهبری بارزتر می‌شد.

لاریجانی ادامه داد: رهبر انقلاب همیشه پیگیر مسئله هسته‌ای بودند و اگر امروز ما به پیشرفت‌های هسته ای دست یافتیم، بخش زیاد آن مربوط به پیگیری‌های ولایت فقیه است.

وی افزود: در مبارزه با فساد و برقراری عدالت نیز نقش رهبری بارز است. تا مدتها عده‌ای تنها شعار می‌دادند و عمل نمی‌کردند تا زمانی که رهبری دراین رابطه فرمانی را صادر کردند و به یکی از مطالبات ایشان تبدیل شد.

رییس قوه مقننه اظهار داشت: کشور ما از نظر نیروی انسانی تحصیل کرده دارای ظرفیت بالایی است که هم می تواند موجب پرش شود و هم تهدید.

وی توضیح داد: در واقع اگر برای آنها شغل باشد و در مسیر تولید حرکت کنند پرش وجود دارد اما اگر اقتصاد کشور تولید محور نباشد، این موضوع به تهدید تبدیل خواهد شد.

وی با تاکید بر نقش رهبری به عنوان نقطه کانونی ورزیدگی سیاسی ملت ایران، تصریح کرد: شهادت 250 هزار نفر از جوانان کشور در جنگ تحمیلی از سویی نوعی خسارت برای ایران است و از سوی دیگری باعث ورزیدگی و آبدیده شدن ملت ایران شد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در دوره های قبل و در دوره دوم خرداد، برخی انحرافات فکری مطرح شد و تئوری‌پردازی‌هایی در مورد اینکه اسلام و جمهوریت از یکدیگر جدا هستند میان جوانان رواج داده شد در حالی که جمهوریت از نهاد اسلامیت برخاسته است.

وی مقوله عدالت را نقطه کانونی فلسفی سیاسی اسلام عنوان کرد و گفت: اگر تجربه ها در گذشته نبودند و ورزیدگی سیاسی نبود در برخی برهه‌های زمانی ما اشتباه می‌کردیم. در حوادث اخیر هم اگر ورزیدگی سیاسی و دینی در کشور وجود نداشت به طور قطع با مشکلات زیادی روبرو می‌شدیم.

رییس قوه مقننه ضمن تحسین حرکت نمایندگان مجلس در روز گذشته در واکنش به وقایع 25 بهمن گفت: من از همکارانم به دلیل واکنش قاطعی که روز گذشته در مجلس ارائه دادند تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: من نمی دانم برخی از افراد چه محاسبه‌ای می‌کنند که اطلاعیه می‌دهند که زبان دراز وزیر امور خارجه امریکا هم باز شود. این یک کار بی موقع واشتباهی بود که دیگران هم می خواستند از آن سوءاستقاده کنند اما ایران دژی شده است که آمریکایی ها به راحتی نمی توانند فتحش کنند.

وی با بیان اینکه ایران از نظر تئوری استقلال سیاسی اقتصادی و فرهنگی تا حدود زیادی به نقطه مطلوب نزدیک شده است، گفت: تحریم ها نیز تقریباً بی اثر است و غربی ها با این تحریم‌ها نمی‌توانند دل مردم را خالی کنند و در این زمینه سخت دراشتباهند.

وی یادآور شد: البته من نمی گویم که همه مولفه‌های اقتصادی ما درست است در واقع اینکه اقتصاد ما تولید محور نیست اشکال بزرگی است که باید حل شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه ایران در منطقه اشاره کرد و افزود: جایگاه ایران در منطقه کاملاً تغییر کرده اما مقامات آمریکایی با این تجمعات و سفرهایی که می کنند چه هدفی دارند درواقع این زلزله‌ای که در منطقه رخ داده است نه اولین و نه آخرین حرکت انقلابی خواهد بود.

رئیس مجلس با بیان اینکه مسئولیت های مهمی بر دوش ماست که نباید درجا بزنیم بلکه رو به جلو حرکت کنیم اظهار داشت: یکی از این مسئولیت ها تغییر نکردن مبانی انقلاب و علت موجبه انقلاب و قدردانی از آن‌ها است. در واقع وحدت موضوعی لفظی نباید باشد.

لاریجانی همچنین به منشور برادری امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: در این منشور آمده است اختلافات در کشور اگر مبانی علمی، سیاسی و عقلانی داشته باشد اشکالی ندارد و باعث تکامل است اما اگر اختلاف ها در مبانی انقلاب باشد آنجا خطر وجود دارد.

وی اظهار کرد: میراث امام این بود که وحدت در مبانی داشته باشیم و زیر بار حرف زور نرویم اما در سایر امور همدیگر را دریابیم.

وی تصریح کرد: کسانی که مبانی را قبول ندارند اما به دنبال حذف بقیه و صدمه رساندن به انقلاب هستند، باید بدانند که باید در مبانی وحدت و در سایر امور همدیگر را تحمل کنند.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه تنها وظیفه مسئولان خدمت به مردم است، تصریح کرد: اگر مسئولان سمتی می گیرند و مشغول کاری می‌شوند تنها یک وظیفه دارند و آن خدمت به مردم است که آن هم با برنامه‌ریزی و در چارچوب قانون باید صورت بگیرد.

رییس قوه مقننه تاکید کرد: بدون قانون زیستن در هر مجموعه‌ای هم‌همه ایجاد می کند مهمترین وظیفه ما در شرایط کنونی کشور آمادگی کشور است.

وی با بیان اینکه محور اقتصادی در کشور بایدتولید باشد، خاطرنشان ساخت: در بین نسل جوان ما پتانسیل و رشد عقلانی زیادی وجود دارد و آنها می‌توانند این بار انقلاب را به خوبی جلو ببرند.

همایش ملی جهرم و انقلاب اسلامی امروز با حضور علی لاریجانی رییس قوه مقننه، "محمدرضا رضایی"، "داوود محمدجانی" و "جعفر قادری" از اعضای مجمع نمایندگان استان فارس و همچنین  معاون سیاسی امنیتی استان فارس، مسئولان استانداری و برخی اساتید دانشگاه برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet