هدر موبایل
1387/05/29 11:31:00
سرویس بین الملل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

گرجستان در موضوع اوستیا از رژیم صهیونیستی و آمریکا فریب خورد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: گرجستان در موضوع اوستیای جنوبی فریب کارشناسان رژیم صهیونیستی و آمریکایی را خورد.

"اسماعیل کوثری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: گرجستان تصور می‌کرد آمریکا پشت سرش ایستاده و می‌تواند با غلبه بر اوستیا کار را یکسره کند و آمریکا و ناتو بدون هزینه به مرزهای روسیه برسند.

وی افزود: اما روسیه با حمایت قاطع از اوستیا نشان داد که هر جا منافع ملی‌اش به خطر بیافتد وارد صحنه شده و با برتری مطلق از آن دفاع می‌کند.

کوثری در پاسخ به این سوال که آیا مواضع دوگانه آمریکا در قضیه گرجستان با هدف همراه کردن روسیه در تحریم‌ ها علیه جمهوری اسلامی ایران است، گفت: اگر آمریکا در مقابل این قضیه تا حدودی ساکت است به دلیل این است که توان انجام کاری را ندارد و می‌داند در صورت ورود به این بحث قطعا متضرر خواهد شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر 150 هزار نیروی آمریکایی در عراق زمینگیر شده‌اند و به لحاظ روحی وضعیت خوبی ندارند. از طرف دیگر آمریکا در افغانستان نیز گرفتار شده است بنابراین آمریکا در حال حاضر آمادگی برای جنگ و درگیری بزرگی خصوصا با روسیه را ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet