حلول ماه ربیع الاول
1389/11/27 15:36:00
سرویس سیاسی
محسنی بندپی پیشنهاد کرد:

گزارش نمایندگان ناظر در شوراها به منزله سوال از دستگاه اجرایی باشد

** عضو ناظر در ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات با اشاره به حساسیت کار ناظران در مجامع و شوراها گفت: حضور نمایندگان در چنین جلساتی و اطلاع یافتن از آیین نامه‌های اجرایی و کارهایی که در راستای قانون مصوب مجلس از سوی دستگاه‌های اجرایی در حال اجراست می‌تواند مجلس را در جریان امور قرار دهد و از این جهت بعد نظارتی مجلس را تقویت کند.

"انوشیروان محسنی بندپی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، درعین حال نداشتن حق رای از سوی ناظران در شوراها و مجامع را نقطه ضعفی در این نظارت عنوان کرد و گفت: باید اهرمهای قانونی و اختیارات را در اختیار ناظرین قرار دهیم که گزارش های آنها به منزله سوال از آن دستگاه اجرایی مطرح شود.

وی افزود: البته عدم دعوت دستگاه اجرایی مربوطه از ناظران و یا برگزار نشدن جلسات شوراها در چارچوب زمانی مشخص از مشکلات نمایندگان ناظر در شوراهاست.

نماینده مردم نوشهر به موضوع نظارت در این ستاد اشاره و خاطرنشان کرد: سازمان دخانیات کشور که موظف و متعهد به الصاق تصاویر بهداشتی در رابطه با مصرف سیگار بر روی پاکت های سیگار است، متاسفانه همکاری لازم را ندارد؛ بنابراین ما نمایندگان ناظر این ستاد جلسه ای را با رییس مجلس برگزار کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet