حلول ماه ربیع الاول
1389/11/27 16:51:00
سرویس بین الملل
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

وحدت میان کشورهای اسلامی امری لازم و ضروری است

**نماینده جیرفت با وحدت میان کشورهای اسلامی را رمز سعادت و مایه سربلندی امت‌ها مسلمان خواند و تصریح کرد: وحدت به عنوان مهم‌ترین عامل اقتدار ملت‌ها به ویژه مسلمانان در برابر سایر ملتهای مهاجم همواره مطرح بوده و هست.

"علی اسلامی پناه" راجع به شرایط فرآهم آمده برای وحدت هرچه بیشتر مسلمانان با نقش آفرینی مجالس کشورهای اسلامی گفت: تلاش برای وحدت میان کشورهای اسلامی امری لازم و ضروری است؛ چراکه موجب افزایش همکاری‌ها میان آن‌ها می‌شود که این امر زمینه ساز شکوفایی علمی، فرهنگی و بیداری ملت‌های مسلمان خواهد شد.
وی با بیان اینکه مجالس اسلامی در رابطه با وحدت آفرینی نقش مهمی را می‌توانند ایفا کنند، افزود: با اتحاد و همدلی منافع قدرت‌های جهانی در منطقه به خطر می‌افتد و سلطه آن‌ها بر ملت‌های اسلامی پایان می‌پذیرد؛ تحت چنین شرایطی است که خاورمیانه محل ثبات و امنیت خواهد شد.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به منابع غنی انرژی در حوزه خلیج فارس تصریح کرد: دشمنان همواره خواسته‌اند با اختلاف افکنی میان شیعه و سنی مانع از آن شوند که کشورهای اسلامی با قدرت اقتصادی که دارند نظم جهانی را به سود خود تغییر دهند؛ اما تحولات مصر و تونس از عوض شدن اوضاع حکایت می‌کند.
وی با اشاره به هفته وحدت اضافه کرد: وحدت به عنوان مهم‌ترین عامل اقتدار ملت‌ها به ویژه مسلمانان در برابر سایر ملتهای مهاجم همواره مطرح بوده و هست، این فرصت را باید مغتنم شمرد تا روی مقوله وحدت و اتحاد تامل بیشتری صورت گیرد.
نماینده جیرفت و عنبرآباد خاطرنشان کرد: این هفته مشترک بین مسلمین جهان محترم است و همه کشورهای اسلامی باید سعی کنند در یک جبهه قرار بگیرند؛ زیرا این رمز سعادت و مایه سربلندی امت‌های اسلامی و بزرگ‌ترین حربه علیه نظام سلطه است که در شرایط کنونی جهان انتظار می‌رود قدر دانسته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet