هدر موبایل
1389/11/27 17:00:00
سرویس اقتصادی
اکبرنژاد با تأکید بر ضرورت رفع بیکاری در کشور:

70 درصد فرصت‌های بالقوه اشتغال فعال نیست

**عضو کمیسیون اقتصادی، با تأکید بر این که هم‌اکنون بسیاری از کارخانه‌های کشور با ۳۰ درصد ظرفیت تولید می‌کنند، مهمترین مشکل اقتصادی کشور را بیکاری خواند و گفت: بدون برطرف کردن این مشکل، هیچ برنامه اقتصادی در کشور به سرانجام نمی‌رسد.

"شکور اکبرنژاد" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به ضرورت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در کشور افزود: البته مشکلاتی در شیوه اجرای این طرح وجود دارد که باید برطرف شود.

 

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، با بیان این که لازم بود ابتدا زیرساخت‌های اقتصادی کشور توسعه پیدا می‌کرد، گفت: یارانه نقدی با وجود بیکاری و تورم مشکلی را حل نمی‌کند.

 

اکبرنژاد با بیان این که از ابتدای اجرایی کردن قانون هدفمندی یارانه ها تا کنون 6هزار میلیارد دلار به حساب مردم واریز شده است ،گفت: بهتر بود دولت با این مقدار اعتبار زیرساخت های عمرانی کشور را گسترش می داد.

 

وی تصریح کرد: پرداخت ماهانه 40 هزار تومان به مردم با وجود مشکل های اساسی مانند بیکاری و تورم، غیر از گداپروری توجیه دیگری ندارد.

 

کارخانه های کشور با 30 درصد ظرفیت تولید می کنند

 

اکبرنژاد، با تأکید بر این که هم اکنون بسیاری از کارخانه های کشور با ظرفیت 30 درصد کار می کنند، افزود: تولید 30 درصدی به این معنی است که 70 درصد از فرصت های بالقوه ایجاد اشتغال فعال نیست.

 

وی، بیکاری را مهمترین مشکل اقتصادی کشور خواند و اظهار داشت: بدون برطرف کردن این مشکل، هیچ برنامه اقتصادی به سرانجام نمی رسد.

 

این نماینده بیان داشت: در وهله نخست باید با هزینه کردن یارانه های نقدی در ایجاد بازار کسب و کار، توسعه کارخانه های داخلی و تقویت بخش خصوصی، زیرساخت های اقتصادی کشور توسعه پیدا می کرد.

 

وی با بیان این که در کشور ترکیه نیز یارانه ها برداشته شده اند، گفت : هم اکنون دولت ترکیه بدون داشتن منابع بزرگ نفت و گاز و بدون این که به مردم یارانه نقدی پرداخت کند، به دلیل مناسب بودن زیرساخت های اقتصادی، در بهترین شرایط رفاهی ممکن کشور را اداره می کند.

 

واردات بی رویه از چین، اقتصاد داخلی را نابود کرده است

 

وی ادامه داد: هم اکنون واردات بی رویه از کشور چین، تولیدکنندگان داخلی را با مشکلات بسیاری رو به رو کرده است، به طوری که اقتصاد داخلی در آستانه نابود شدن است.

 

نماینده دور هشتم مجلس، اظهار داشت: هم اکنون صنعت پوشاک و فرش کشور به علت واردات بی رویه از چین دچار مشکل زیان دهی شده است.

 

دولت در مدیریت، عقل و علم را در نظر بگیرد

 

اکبرنژاد، توجه به عقل و علم را دو شرط مدیریت صحیح خواند و افزود: متأسفانه در کشور ما مدیران دولتی بر اساس مقتضیات و شرایط پیش رو تصمیم می گیرند و همین مسئله باعث بروز مشکلات پرهزینه ای در مدیریت اقتصادی کشور شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه اقتصاد کشور مشکلاتی پیش می آید که برخی از آنها در دنیا بی نظیرند و بدیهی است که برطرف کردن این مشکلات هم نه تنها دشوار بلکه شاید غیرممکن باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet