ایام محرم 1398
1389/11/27 18:22:00
سرویس بین الملل

دیدار فلاحت پیشه با رئیس گروه دوستی پارلمانی اسلوونی و ایران

**زماگو یلنچیچ رئیس گروه دوستی پارلمانی اسلوونی و ایران ظهر امروز با حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درابتدای این دیدار فلاحت پیشه با اشاره به اهمیت توسعه و تعمیق همکاری های پارلمانی بین دو کشور گفت: مجلس شواری اسلامی از هرگونه اقدامی برای گسترش مناسبات و ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی استقبال و حمایت می کند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شواری اسلامی همچنین با تاکید بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای افزود: جمهوری اسلامی ایران، استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را حق همه ملت ها می داند که بایستی کشورهای مستقل با تبادل دانش و تجربیات خود با یکدیگر زمینه استفاده آن را فراهم کنند.

وی در پایان گسترش همکاری های بین دو کشور در عرصه های مختلف اقتصادی، علمی و تجاری را باعث آشنایی هرچه بیشتر مردم دو کشور از ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر دانست و اظهار داشت: ایران و اسلوونی از ظرفیت ها و فرصت های فراوانی برای تحکیم مناسبات دوستانه بویژه در عرصه های فناوری، صنایع و صنایع دارویی برخوردارند که در راستای منافع مشترک می توان از آنها بهره برد.

درادامه این ملاقات زماگو بلنچیچ رئیس گروه دوستی پارلمانی اسلوونی و ایران با ابراز خرسندی از سفر خود و هیات همراه به جمهوری اسلامی ایران، کشورمان را کشوری صاحب فرهنگ و تمدن چند هزارساله دانست و برگسترش ارتباطات علمی، اقتصادی و توریسم میان اسلوونی و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را فرصتی مناسب برای آشنایی هرچه بیشتر مردم دو کشور دانست وافزود: رفت و آمد مقامات سیاسی و پارلمانی اسلوونی و ایران می تواند بستر مناسبی برای اقزایش همکاری های دوجانبه در عرصه های مختلف را فراهم کند.

لازم به یادآوری است در این جلسه آقایان لطفی، رحمانی و طاهرپور نمایندگان اراک، اقلید و تویسرکان در مجلس شواری اسلامی و عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی حضور داشتند و با ارائه نقطه نظرات خود بر گسترش و تعمیق روابط بین دو کشور تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet