هدر موبایل
1389/11/27 18:44:00
سرویس سیاسی
نماینده ارومیه با اشاره به هفته وحدت تاکید کرد:

لزوم حفظ هرچه بیشتر وحدت در کشور

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: وحدت و هوشیاری مردم ایران طی ۳۲ سال گذشته شکست سناریوهای دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را سبب شده است.

"سید سلمان ذاکر" راجع به شرایط فرآهم آمده برای وحدت هرچه بیشتر مسلمانان با نقش آفرینی مجالس کشورهای اسلامی گفت: مستکبرین جهان همیشه تلاش داشته‌اند که با طراحی و اجرای نقشه‌های شوم و خطرناک به وسیله ایادی خود میان کشورهای اسلامی، میان انها تفرقه و اختلاف ایجاد کنند.
وی با اشاره به امتیازات و نقاط مشترک جهان اسلام افزود: علقه‌های دینی و فرهنگی، حسن همجواری، تراکم ذخایر و منابع عظیم انرژی در محدوده سرزمین‌های اسلامی و پیشینه تاریخی عمیق و تمدن ساز جهان اسلام، فرصت‌های بیشماری را برای ایجاد اتحاد و همبستگی بین مذاهب اسلامی پایه ریزی کرده است.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: وحدت و همبستگی کارآمد‌ترین راه مبارزه با دسیسه‌ها و طرح‌های تفرقه‌افکنانه قدرت‌های غربی است که در ایران اسلامی جواب داد و حالا سایر کشور‌ها نیز برای پیروزی بر خصم باید این مهم را مورد توجه قرار دهند.
وی اضافه کرد: کشورهای اسلامی باید برای توسعه و پیشرفت مادی و معنوی متحد شوند تا همانطور که انقلاب اسلامی نشان داد، ساختار مستحکمی را برابر تهاجم فرهنگی غرب بنیان گذارند؛ اینگونه است که ملت‌های مسلمان اهداف کثیف و طمع ورزانه‌ رژیم صهیونیستی و قدرت‌های شیطانی را به شکست مبدل می‌کنند.
نماینده ارومیه با اشاره به لزوم حفظ هرچه بیشتر وحدت در کشور خاطرنشان کرد: وحدت و هوشیاری مردم ایران طی ۳۲ سال گذشته شکست سناریوهای دشمنان به ویژه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را سبب شد؛ به طوریکه امروز شاهد صدور انقلاب اسلامی ایران را به مصر و تونس هستیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از بدو تولد خود، نوید دهنده اثرات و ثمرات راستین وحدت در جهان بوده و از همین طریق فرصت‌های بی‌بدیلی را برای وحدت جهان اسلام مهیا ساخته است. برگزاری کنفرانس بین المللی، برپایی همایش‌های منطقه‌ای و جهانی با حضور اندیشمندان، متفکران و نخبگان مذاهب اسلامی و تاسیس تشکل‌های بزرگی چون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از جمله این اقدامات است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet