هدر موبایل
1389/11/28 11:59:00
سرویس اقتصادی
یوسف‌نژاد با اشاره به بررسی ادغام خودروسازان در کمیسیون صنایع،

ادغام سایپا و ایران‌خودرو به صنعت خودروسازی آسیب می‌زند

**سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان این که این کمیسیون ادغام دو شرکت ایران خودرو و سایپا را بررسی می‌کند، گفت: ادغام این دو شرکت، توسعه و پیشرفت خودروسازی ایران را با چالش روبه‌رو می‌کند و به این صنعت آسیب می‌زند.

"علی اصغر یوسف نژاد" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که خودروهای تولید شده در داخل کشور با استانداردهای خودروسازی در جهان و به ویژه در منطقه فاصله دارد، تصریح کرد: خودروهای تولید شده در داخل پیشرفت های خوبی داشته است، اما تا رسیدن به استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارند.

 

تولید خودرو متناسب با توسعه راه باشد

 

نماینده مردم ساری در مجلس با تأکید بر تقویت زیرساخت های راه ها در کشور تأکید کرد و گفت: باید به موازات افزایش تولید خودرو در کشور، در زمینه ساخت جاده ها و اجرای قانون و مقررات و تکنولوژی هم پیشرفت کنیم.

 

وزارت نفت با وزارت صنایع همکاری کند

 

یوسف نژاد از عملکرد وزارت نفت در تولید سوخت با کیفیت مناسب انتقاد کرد و افزود: وزارت نفت باید با برنامه ریزی دقیق سوخت مناست برای خودروهای با کیفیت را تولید کند و با وزارت صنایع و معادن در زمینه کاهش مصرف سوخت خودروهای تولید داخل در تعامل باشد.

 

خدمات پس از فروش مهمتر از تولید خودرو

 

به گفته یوسف نژاد، یکی از وظایف خودروسازان افزایش تولید خودرو است اما مهمتر از افزایش تولید خودرو، خدمات پس از فروش مطلوب است.

 

ضرورت بکارگیری راهبرد مناسب برای ادغام خودروسازی ها

 

وی، از بررسی ادغام شرکت های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو در نشست های آینده کمیسیون صنایع و معادن خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون این ادغام را بررسی می کنند.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، احتمال تحقق توسعه و پیشرفت در صنعت خودروسازی ایران را در صورت ادغام سایپا و ایران خودرو بسیار اندک خواند و یادآور شد: البته اگر با استراتژی و برنامه ریزی مناسب این ادغام انجام شود، می تواند برای توسعه این صنعت مؤثر باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet