خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1389/11/28 16:54:43
سرویس بین الملل
اکرمی با اشاره به شرایط جدید منطقه خواستار شد؛

ضرورت تقویت مجالس کشورهای اسلامی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی متانت و شرح صدر را عامل حفظ وحدت در داخل کشور اعلام کرد و افزود: مردم باید با تکیه بر اندیشه‌های اصیل اسلامی در جهت از بین بردن اختلافات کشور گام بردارند.
ضرورت تقویت مجالس کشورهای اسلامی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی متانت و شرح صدر را عامل حفظ وحدت در داخل کشور اعلام کرد و افزود: مردم باید با تکیه بر اندیشه‌های اصیل اسلامی در جهت از بین بردن اختلافات کشور گام بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/134.jpg ضرورت,تقویت,مجالس,کشورهای,اسلامی Icana

"سیدرضا اکرمی" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت ضمن اشاره به اهمیت هفته وحدت گفت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال 89 با انقلاب‌هایی در خاورمیانه همراه شد و این وضعیت کشورهای غربی را وادار کرد تا از روی عجز به بیان سخنان ناشایست اقدام کنند.
اکرمی احساس خطر کشورهای غربی از وقایع اخیر خاورمیانه را عامل اساسی تفرقه افکنی این کشورها در میان مردم مسلمان دانست و افزود: کشورهای غربی تلاش می‌کنند تا با استفاده ازابزار رسانه‌ای در جهت ایجاد تفرقه میان کشورهای اسلامی و حفظ منافع خود حرکت کنند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تلاش مذبوحانه غرب برای ایجاد موانعی درمسیر الگوگیری کشورهای اسلامی  از انقلاب ایران تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید با بهره بری از اسلام، اخلاق رسول اکرم و حفظ اندیشه‌های ارزشمند اسلامی، زمینه را برای تعاملات بیشتر فراهم کنند.
وی در ادامه افزود: کشورهای اسلامی همچون مصر می‌توانند از تجربیات انقلاب ایران به عنوان چراغ راه خود بهره ببرند و بدون شک این اتفاق زمینه را برای نزدیکی و تعامل شایسته میان کشورهای اسلامی برقرار خواهد کرد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان تقویت مجالس کشورهای اسلامی را با توجه به شرایط جدید خاورمیانه امری ضروری دانست و گفت: با توجه به فضای مشوش منطقه، برگزاری اجلاس کشورهای اسلامی می‌تواند به عنوان فتح بابی در نزدیکی بیشتر کشورهای منطقه شناخته شود.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet