شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/11/29 14:50:29
سرویس اقتصادی
نرخ بالای بهره بانکی تهدیدی برای صنعت کشور است

فتحی‌پور: قانون افزایش توان اعتباری بانک‌ها تصویب می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از تصویب قانون افزایش توان اعتباری بانک ها برای برطرف کردن مشکل بالا بودن نرخ بهره بانک ها خبر داد و گفت: اگر نرخ بهره بانک ها کاهش نیابد، در آینده‌ای نزدیک به یک کشور وابسته در زمینه صنعت تبدیل می‌شویم.
فتحی‌پور: قانون افزایش توان اعتباری بانک‌ها تصویب می‌شود رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از تصویب قانون افزایش توان اعتباری بانک ها برای برطرف کردن مشکل بالا بودن نرخ بهره بانک ها خبر داد و گفت: اگر نرخ بهره بانک ها کاهش نیابد، در آینده‌ای نزدیک به یک کشور وابسته در زمینه صنعت تبدیل می‌شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/225.jpg فتحی‌پور:,قانون,افزایش,توان,اعتباری,بانک‌ها,تصویب,می‌شود Icana

"ارسلان فتحی پور" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، از بالا بودن نرخ بهره تسهیلات ارائه شده بانک‌ها به بخش صنعت، به شدت انتقاد کرد و افزود: بالا بودن نرخ بهره بانک‌ها صنعت کشور را با رکود مواجه کرده است.

نماینده مردم کلیبر، هوراند، خدا آفرین و آبش احمد در مجلس، از عملکرد نظام بانکی کشور به شدت انتقاد کرد و با بیان اینکه کاهش قیمت تولید، هدف اصلی بخش صنعت در کشور است گفت: بالا بودن بهره تسهیلات بانک ها عامل اصلی کم نشدن قیمت تولید است.

فتحی پور از تصویب قانون افزایش توان اعتباری بانک ها برای برطرف کردن مشکل بالا بودن نرخ بهره بانک ها خبر داد و تصریح کرد: اگر نرخ بهره بانک ها کاهش نیابد، در آینده ای نزدیک به یک کشور وابسته در زمینه صنعت تبدیل می شویم.

افزایش بیکاری پیامد بالا بودن بهره بانکی

به گفته وی، افزایش نرخ بیکاری در کشور یکی دیگر از پیامدهای بالا بودن نرخ بهره بانک ها است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از نرخ بالای بهره بانک ها به عنوان ویروس بخش صنعت یاد کرد و گفت: دولت باید هرچه سریع تر این مشکل را برطرف کند تا بخش صنعت و مردم بیش از این ضرر نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet