خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/11/28 16:17:10
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

سیاست های مدیران حوزه کشاورزی در جهت تحریم کشاورزان داخلی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، با بیان این که کاهش سهمیه سوخت کشاورزان و افزایش ۲۰ برابری بهای برق، هزینه تولید محصولات کشاورزی را بالا برده است، گفت: سیاست های مدیریتی حوزه کشاورزی در جهت تحریم کشاورزان داخلی است
سیاست های مدیران حوزه کشاورزی در جهت تحریم کشاورزان داخلی است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، با بیان این که کاهش سهمیه سوخت کشاورزان و افزایش 20 برابری بهای برق، هزینه تولید محصولات کشاورزی را بالا برده است، گفت: سیاست های مدیریتی حوزه کشاورزی در جهت تحریم کشاورزان داخلی است https://cdn.icana.ir/d/019/177.jpg سیاست,های,مدیران,حوزه,کشاورزی,در,جهت,تحریم,کشاورزان,داخلی,است Icana

"محمد رضا امیری کهنوج" به خبرنگار خانه ملت گفت: باید از وزیران جهاد کشاورزی و بازرگانی پرسید که ورادات سیب زمین از پاکستان، درست در زمان برداشت این محصول از زمین های زراعی کشور چه توجیهی دارد.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، و قلعه گنج، با تاکید بر این که ایرا ن یک کشور چهار فصل است، افزود: در تمام فصول سال امکان برداشت سیب زمینی از مناطق مختلف کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: محصول سیب زمینی برداشتی از مناطق جنوب کشور در ماه های بهمن و اسفند، می تواند نیاز کشور را دست کم در این دوماه تامین کند.

امیری کهنوج، تصریح کرد: متاسفانه واردات سیب زمین دقیقا در زمانی انجام می شود که کشاورزان داخلی در حال برداشت محصول سیب زمینی از مزارع هستند؛ این موضوع چه توجیهی می تواند داشته باشد.

وضعیت کشاورزان داخلی نگران کننده است

عضو کمیسیون کشاورزی، بر چندگانه بودن سیاست های مدیریتی در حوزه اقتصاد و بویژه کشاورزی تأکید کرد و بیان داشت: سیاست های کاری فعلی در وزارت خانه های بازرگانی و جهاد کشاورزی، در جهت تحریم کشاورزان و تولید داخلی است.

این نماینده گفت: در باره این مسئله در صحن علی مجلس به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده ام و در صورت ادامه روند واردات بی رویه، کمیسیون کشاورزی با این وزارتخانه برخورد خواهد کرد.

امیری کهنوج تأکید کرد: افزایش بهای حامل های انرژی و کاهش سهمیه کشاورزان برای دریافت گازوئیل، هزینه های تولید محصولات کشاورزی را بسیار افزایش داده است.

وی خاطرنشان کرد: قبض برق در برخی از مناطق تا 20 برابر افزایش و سهمیه دریافتی گازوئیل به 70 تا 80 درصد کاهش یافته است و این درحالی است که نرخ فروش محصولات کشاورزی افزایشی کمتر از 4 داشته است.

نماینده دور هشتم مجلس ، با بیان این که پیش از این نیز میزان سهمیه سوخت کشاورزان کافی نبود، گفت: بهای گازوئیل سهمیه ای برای کشاورزان،  150 تومان است که با کاهش سهمیه به 70 درصد، کشاورز مجبور است نیاز خود را با گازوئیل آزاد 350 تومانی تامین کند.

 برای شب عید مشکل قابل توجهی نداریم

این نماینده همچنین در مورد نیاز کشور به واردات میوه برای شب عید، گفت: اگر شرایط نگهداری مناسبی داشته باشیم در زمینه سیب و پرتقال مشکلی نخواهیم داشت و تولید داخلی نیاز کشور را تامین خواهد کرد.

وی با بیان این که تولید نارنگی در کشور به اندازه مصرف آن نیست، افزود: برای شب عید، تنها واردات نارنگی و برخی میوه های لوکس مانند آناناس، موز و . . . مورد نیاز است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet