خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/28 17:36:12
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس:

مهار آب‌های سطحی در مازندران جدی‌تر پیگیری شود

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه، مهار آب‌های سطحی را یکی از مهمترین مطالبات کشاورزان استان خواند.
مهار آب‌های سطحی در مازندران جدی‌تر پیگیری شود نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه، مهار آب‌های سطحی را یکی از مهمترین مطالبات کشاورزان استان خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/212.jpg مهار,آب‌های,سطحی,در,مازندران,جدی‌تر,پیگیری,شود Icana

"احمدعلی مقیمی" با بیان این مطلب به روزنامه «وارش» مازندران گفت: متأسفانه کشاورزان در استان‌های شمالی با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند که یکی از جدی‌ترین موضوعات آن، مسائل مربوط به تأمین آب کشاورزی است.

این نماینده ادامه داد: متأسفانه در خوشبینانه‌ترین حالت، تنها ده درصد آب‌های سطحی در مازندران مهار می‌شوند و مابقی آن بدون بهره‌برداری به دریا می‌ریزد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: در این میان اهمیت احداث سدهای متعدد برای جلوگیری از هدر رفت آب‌های سطحی و حتی حوادثی چون سیل بسیار بالاست. وی گفت: اما متأسفانه روند سد‌سازی در استان مازندران کند است و با وجود اینکه در مصوبه سفر هیأت دولت چندین سد دیده شده، اما اعتبارات لازم برای تجهیز و تکمیل آنها بسیار پایین است.

این نماینده ادامه داد: کاهش اعتبار و منابع مالی برای تکمیل عملیات ساخت سدها، می‌تواند روند ساخت آنها را با تأخیر همراه کند. این موضوعی است که وزیر نیرو باید به آن پاسخ بدهد، البته تاکنون سؤال و تذکر نیز دراین باره از وی شده است.

مقیمی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت سد گله‌ورد گفت: باتوجه به روند کار، اگر اعتبارات لازم برای تکمیل عملیات ساختمانی این سد پرداخت شود، می‌توانیم این سد را در سال 91 آبگیری کنیم، اما اگر این بودجه کاهش یابد یا به تأخیر بیفتد، ما با تأخیر در اتمام این سد مهم مواجه می‌شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet