حلول ماه ربیع الاول
1389/12/09 09:35:10
سرویس سیاسی
نادران:

استانی شدن انتخابات نگاه نمایندگان را ملی و کلان می‌کند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با حمایت از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، اعلام کرد: استانی شدن انتخابات نگاه نمایندگان را ملی و کلان می‌کند.
استانی شدن انتخابات نگاه نمایندگان را ملی و کلان می‌کند عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با حمایت از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، اعلام کرد: استانی شدن انتخابات نگاه نمایندگان را ملی و کلان می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/330.jpg استانی,شدن,انتخابات,نگاه,نمایندگان,را,ملی,و,کلان,می‌کند Icana

 

"الیاس نادران" در گفت و گو با خانه ملت، با تاکید برآنکه استانی شدن انتخابات پارلمانی منجر به ارتقای عملکرد مجلس می شود، گفت: اصل اینکه نمایندگان از طریق استان انتخاب شوند باعث می شود که نگاه نمایندگان به مساِیل کشور و مدیریت اجرایی یک نگاه کلان و ملی شود.

نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر افزود: بر این اساس نماینده خود را از دغدغه حوزه انتخابیه کوچک خارج می کند و بنا براین  تغییرات در نحوه انتخاب  و هم در رای گیری و در عین حال منسجم تر عمل کردن نماینده به ارتقای سطح کاری مجلس منجر می‌شود.

وی ادامه داد: نماینده پس از استانی شدن انتخابات  تعهداتش در تصمیمات جمعی ارتقا پیدا می کند، بنابراین مجلس به جهت کیفیت رای  ظرفیت نظارتی  و در عین حال  به لحاظ انسجام در تصمیم گیری وضعیت مطلوب‌تری نسبت به شرایط کنونی پیدا می‌کند.

نادران  در ادامه با بیان آنکه این طرح دغدغه هایی چون زمین ماندن مسایل حوزه های انتخابیه را در بر دارد، خاطر نشان ساخت: مسایل حوزه های انتخابیه  نیز نباید زمین بماند و این مستلزم آن است که در وظایف  شوراهای روستا شهر و استان  تجدید نظر شود.

نماینده مردم تهران همچنین به  تجدید نظر در نحوه انتخاب اعضای شورای شهر اشاره کرد و ادامه داد: نظارت درستی نیز باید بر کارکرد شوراهای شهر و روستا داشته باشیم تا منافع مجموعه‌ها و حوزه‌های انتخابیه دیده شود و مردم اطمینان پیدا کنند که منافع آنها در حوزه های انتخابیه تامین می شود.

نادران تنیجه گیری کرد: استانی شدن انتخابات مستلزم تغییراتی در بحث شوراهای شهر و استان است که البته کمیسیون شوراها  در حال بررسی این مهم است.

طرح استانی شدن انتخابات که به گفته طراحان آن گامی به سمت اعتلای مجلس و بالابردن سطح نگرش مجلس به مسائل ملی است، از جمله طرح هایی است که در مجلس هشتم پیگیری می شود. این طرح هم اکنون مراحل بررسی خود را در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور طی می‌کند و بسیاری از نمایندگان امیدوارند با تصویب این طرح نگاه نمایندگان را از حوزه‌های انتخابیه و پیگیری اجرای طرح‌های عمرانی منطقه‌ای به مسائل کلان و ملی سوق دهند.

 
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet