خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/12/04 08:32:42
سرویس سیاسی
نصرالله کمالیان:

با استانی شدن انتخابات نظارت مجلس دقیق‌تر می‌شود

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را موجب گسترش نگاه کلان نمایندگان عنوان کرد و افزود: با استانی شدن انتخابات نظارت مجلس دقیق‌تر می‌شود.
با استانی شدن انتخابات نظارت مجلس دقیق‌تر می‌شود نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را موجب گسترش نگاه کلان نمایندگان عنوان کرد و افزود: با استانی شدن انتخابات نظارت مجلس دقیق‌تر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/375.jpg با,استانی,شدن,انتخابات,نظارت,مجلس,دقیق‌تر,می‌شود Icana

"نصرالله کمالیان" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب که استانی شدن انتخابات در صورت برآورده شدن پیش شرط‌های این امر، موجب حفظ مصالح عمومی و همچنین کلان نگری نمایندگان مجلس خواهد شد، بر لزوم مهیا کردن زیر ساخت‌های این امر تاکید کرد و گفت: قبل از اجرای استانی شدن انتخابات، باید زیرساخت‌های لازم برای این کار که ضامن موفقیت آن هستند نیز مد نظر قرار داده شوند که از جمله این زیر ساخت‌ها می‌توان به توسعه احزاب، تفکر حزبی و همچنین پررنگ شدن نقش شوراها اشاره کرد.

نماینده مردم قوچان محول شدن بعد نظارتی در حوزه استانی به شوراهای استان و فعال تر شدن شوراها در صورت اجرای این قانون را یکی از عوامل موفقیت این طرح عنوان کرد و افزود: اهداف عالی استانی شدن انتخابات در صورتی مهیا می شود که شوراهای شهر و استان به قدری فعال و موثر باشند که بتوانند نمایندگان را در نظارت بر حسن اجرای قانون و پیگیری مطالبات مردم در حوزه‌های انتخابیه یاری کنند.

کمالیان همچنین پیشنهاد کرد، قوه مقننه نیز مانند قوای دیگر دفاتری را در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها داشته باشد که او را در نظارت بهتر بر حسن اجرای قانون یاری کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با مثبت خواندن طرح استانی شدن انتخابات به شرط برآورده شدن ملزومات آن، ابراز امیدواری کرد، تصویب و اجرایی شدن این طرح کیفیت کار نمایندگان مجلس و همچنین نگاه به مسائل کلان کشور را بهبود بخشد.

طرح استانی شدن انتخابات که به گفته طراحان آن گامی به سمت اعتلای مجلس و بالابردن سطح نگرش مجلس به مسائل ملی است، از جمله طرح هایی است که در مجلس هشتم پیگیری می شود. این طرح هم اکنون مراحل بررسی خود را در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور طی می‌کند و بسیاری از نمایندگان امیدوارند با تصویب این طرح نگاه نمایندگان را ازحوزه‌های انتخابیه و پیگیری اجرای طرح‌های عمرانی منطقه‌ای به مسائل کلان و ملی سوق دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet