هدر موبایل
1389/12/08 08:09:15
سرویس سیاسی
نماینده بابل:

استانی شدن انتخابات موجب جهش کیفی مجلس می‌شود

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را موجب افزایش کیفیت کار نمایندگان و تبدیل تفکر منطقه‌ای و محلی به تفکر ملی در مجلس عنوان کرد و گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس، مسائل ملی بر مسائل منطقه‌ای ترجیح خواهد یافت.
استانی شدن انتخابات موجب جهش کیفی مجلس می‌شود نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را موجب افزایش کیفیت کار نمایندگان و تبدیل تفکر منطقه‌ای و محلی به تفکر ملی در مجلس عنوان کرد و گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس، مسائل ملی بر مسائل منطقه‌ای ترجیح خواهد یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/900.jpg استانی,شدن,انتخابات,موجب,جهش,کیفی,مجلس,می‌شود Icana
 
"محسن نریمان" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح استانی شدن اتخابات مجلس، این طرح را موجب افزایش سطح کیفی نمایندگان عنوان کرد و گفت: با استانی شدن انتخابات افراد خبره و افرادی که بواسطه خدمات و تجربه سیاسی در سطح استان‌ها شناخته شده هستند وارد مجلس می‌شوند و این موجب جهش چشمگیر مجلس از لحاظ کیفی خواهد شد.
نماینده بابل ایراد مجلس در شرایط فعلی را ترجیح مسائل کوچک و منطقه‌ای به مسائل کلان و ملی عنوان کرد و افزود: با استانی شدن انتخابات مسائل کوچک منطقه‌ای از دستور کار نمایندگان خارج می‌شوند و جای خود را به مسائل کلان می‌دهند و نمایندگان نیز به جای حوزه انتخابیه خود را در برابر یک استان و بالاتر از آن یک کشور پاسخگو می‌بینند.
نریمان با تاکید بر اینکه در صورت استانی شدن انتخابات معیار گزینش افراد تغییر می‌کند، تصریح کرد: در صورت استانی شدن انتخابات معیارها تغییر کرده و معیار انتخاب افراد جامع‌تر و کامل‌تر شده و به سمت اعتلا پیش می‌رود.
وی با بیان اینکه نگاه کلان‌نگر نمایندگان موجب نظارت دقیق‌تر آنها بر حسن اجرای قانون می‌شود، تاکید کرد: با استانی شدن انتخابات مسئولیت نظارت و پیگیری اموری که برعهده مجلس قرار دارد، سریع‌تر و صحیح‌تر انجام می‌شود و به واسطه اینکه مسائل کلان استان‌ها مد نظر قرار خواهد گرفت حتما رضایت مردم را نیز در پی خواهد داشت.
نریمان همچنین برخی نگرانی‌های موجود مبنی بر پایین آمدن شانس شهرستان‌ها برای حضور نمایندگانشان در مجلس را بی‌مورد خواند و گفت: در صورت اجرای این طرح به هیچ وجه حوزه‌های انتخابیه کوچک شانس حضور نمایندگان خود در مجلس را از دست نخواهند داد، چرا که سهم هر منطقه در جای خود محفوظ است و تنها تفاوت این است که در میان کاندیدهای هر حوزه افراد برجسته‌تر در سطح استان به مجلس راه خواهند یافت.
طرح استانی شدن انتخابات که به گفته طراحان آن گامی به سمت اعتلای مجلس و بالابردن سطح نگرش مجلس به مسائل ملی است، از جمله طرح هایی است که در مجلس هشتم پیگیری می شود. این طرح هم اکنون مراحل بررسی خود را در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور طی می‌کند و بسیاری از نمایندگان امیدوارند با تصویب این طرح نگاه نمایندگان را از حوزه‌های انتخابیه و پیگیری اجرای طرح‌های عمرانی منطقه‌ای به مسائل کلان و ملی سوق دهند.
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet