خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/11/30 10:04:06
سرویس سیاسی
اسماعیلی:

با استانی شدن انتخابات، عملکرد مجلس تقویت می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر استانی شدن انتخابات مجلس تصویب شود، اتفاق مهمی در ارتباط با عملکرد مجلس رخ خواهد داد.
با استانی شدن انتخابات، عملکرد مجلس تقویت می‌شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر استانی شدن انتخابات مجلس تصویب شود، اتفاق مهمی در ارتباط با عملکرد مجلس رخ خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/329.jpg با,استانی,شدن,انتخابات،,عملکرد,مجلس,تقویت,می‌شود Icana

"ولی اسماعیلی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس به تقویت عملکرد قوه مقننه کمک خواهد کرد، گفت: در حال حاضر نمایندگان تمایل بیشتری به انجام کارهای اجرایی در حوزه‌های انتخابیه دارند و همین امر باعث شده است از وظیفه ذاتی خود فاصله بگیرند.

نماینده مردم گرمی در مجلس، افزود: به همین دلیل اگر این طرح تصویب شود، به نحوی اجرا خواهد شد تا نمایندگان به قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین بپردازند و فعالیت‌های اجرایی به شورای روستا محول شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، تاکید کرد: طرح استانی شدن انتخابات مجلس در تقویت امور داخلی کشور  تاثیر شایانی خواهد داشت.
اسماعیلی با اشاره به  مراحل بررسی این طرح در مجلس، گفت: در ابتدا مقرر شد تا کمیسیون شوراها طرح سه قلوی استانی شدن انتخابات مجلس، افزایش کارآیی احزاب و گروه ها و اصلاح قانون تشکیلات شوراها را مورد بررسی قرار دهد که با تشخیص هیات رییسه مجلس کمیسیون ویژه ای با حضور نمایندگان کمیسیون های مختلف تشکیل شد.
وی ادامه داد: در جلسه اول این کمیسیون کلیات طرح بررسی و تصویب شد اما از آنجا که جلسه های بعدی آن به حدنصاب نرسید، کمیسیون ویژه منحل شد.
اسماعیلی، تاکید کرد: با انحلال کمیسیون ویژه، تصمیم بر این شد طرح سه قلو و استانی شدن انتخابات در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشورپیگیری شود.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet