ایام محرم 1398
1389/12/02 11:12:03
سرویس سیاسی
نماینده نجف‌آباد:

مسئولان همگرایی کنند

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب برای وحدت مسئولان، گفت: مسئولان به خصوص در سطح سران قوا ضمن کنار گذاشتن اختلاف‌نظرها، خود را با تصمیمات نظام و فرامین رهبری وفق دهند و همگرایی کنند.
مسئولان همگرایی کنند نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب برای وحدت مسئولان، گفت: مسئولان به خصوص در سطح سران قوا ضمن کنار گذاشتن اختلاف‌نظرها، خود را با تصمیمات نظام و فرامین رهبری وفق دهند و همگرایی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/524.jpg مسئولان,همگرایی,کنند Icana


"حمید سعادت" در این باره به روزنامه «نسل فردا» اصفهان، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند که اختلاف‌افکنی هدف دشمن است و باید با هرگونه تفرقه میان مسئولان مقابله کرد. این رهنمود مقام معظم رهبری همان دستور امام راحل است که بارها وحدت را به مسئولان گوشزد می‌کردند، چون مردم  که همواره  تابع ولایت فقیه و  دستورات رهبری هستند اما مسئولان می‌طلبد با توجه به این دستور معظم‌له یک مقدار بیشتر  به همگرایی تمایل داشته باشند و اختلاف‌نظرها را کنار بگذارند.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه به انتصاب علی نیکزاد به سرپرستی وزارت راه‌وترابری در عین اینکه وزارت مسکن و شهرسازی را هم برعهده دارد، اشاره کرد و درباره ادغام دو وزارتخانه مسکن و راه، خاطرنشان کرد: در قدرت اجرایی آقای نیکزاد شکی نیست کما اینکه قبلاً نیز در وزارت کشور و جاهای دیگر و اخیراً در وزارت مسکن، این قدرت اجرا را به نمایش گذاشته بود اما ادغام این دو وزارتخانه یک مقدار جای بحث دارد که این دو وزارتخانه چقدر شباهت به هم دارند. وزارت مسکن می‌تواند در وزارتخانه دیگری ادغام شود مثلاً بخش حاکمیتی آن می‌تواند به وزارت کشور  محول  شود و بخش تصدی‌گری‌اش به شهرداری‌های کشور برسد ولی اینکه بخواهد با وزارت راه ادغام شود چون سنخیتی ندارند به نظر من حجم کار را زیادتر می‌کند بدون اینکه ادغام به معنای اینکه حجم کمتر شود تحقق یابد، به هر صورت دولت موظف است وزن خود را منطقی کند یعنی آنجا که نیاز است از بزرگی خود کم کند و آنجا که نیاز است بیشتر از عرف هم که شده بر آن بیفزاید که این مشکلی ندارد اما به هر حال سنخیت باید داشته باشد که سنخیت با مَسکن فعلاً براساس قرائن کاملاً دور از ذهن است.
سعادت در ادامه درباره تحولات مصر نیز گفت: تحولات مصر دنباله‌ همان تحولات بیداری مردم مسلمان در سال‌های اخیر به‌خصوص پس از انقلاب اسلامی ایران است که به رهبری امام امت (ره) شکل  گرفت. این پتانسیل در کشورهای اسلامی هم بود ولی هم به خاطر  خفقان شدیدتری که آنها داشته‌ و هم به لحاظ کمبود رهبری در آنجا به تعویق افتاد، طبیعی بود که وقتی این سیر به تکامل رسید خودش را نشان بدهد و اکنون خوشبختانه وقتش رسیده است.
نماینده نجف‌آباد هشدار داد: اما  غافل هم نباید بود که استکبار سعی می‌کند که سوار موج شود، باید کشورهای اسلامی به خصوص مصر بیداری خودشان را حفظ کنند  و در سطح سران نهضت هم یک همگرایی در جهت مبارزات اسلامی مردم به وجود بیاورند. شما می‌بینید که مبارزات آنها هم شبیه مبارزات ایرانی‌ها بود که از مساجد، حسینیه‌ها و تکیه‌‌ها آغاز شد. حتی شعارهای عمده زنان و مردان با «الله اکبر» شروع می‌شود که این در انقلاب اسلامی ایران در سال 57 نیز بود. این نکات باید در نظر گرفته شده و حفظ شود، هر چند استکبار این‌طور نخواهد. حتی ممکن است در ظاهر انقلاب مصر را بپذیرد ولی در باطن دنبال سنگ‌اندازی پیش پای مردم انقلابی مصر  باشد. نهضت مسلمانان جهان و به‌خصوص مصریان عمیق‌تر از این‌هاست که استکبار بتواند سوار موج شود.
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet